Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Wystawa prac malarskich pn. „Zawonia moimi oczami”

8 grudnia br. w Gminny Ośrodku Kultury w Zawoni wystawiono prace malarskie podopiecznych Trzebnickiego Stowarzyszenia „Uśmiech Dziecka”. Jest to pierwsza taka wystawa!

Podopiecznymi Stowarzyszenia są osoby z niepełnosprawnościami mieszkające na terenie Gminy Zawonia. Projekt został sfinansowany ze środków budżetu gminy w ramach małego grantu udzielonego zgodnie z ustawą o pożytku publicznym i o wolontariacie. Trzebnickie Stowarzyszenie od dawna współpracuje z Gminą Zawonia na rzecz osób z niepełnosprawnościami, prowadząc projekty i warsztaty z zakresu terapii zajęciowej. Dzięki tej działalności, osoby dotknięte niepełnosprawnością, mogą rozwijać swoje talenty i pasje, czego efektem jest właśnie omawiana wystawa prac malarskich.

Tematem przewodnim przedstawionych prac była miejscowość Zawonia. Na wystawie można było zobaczyć zatem obiekty takie jak: Gminny Ośrodek Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny czy budynek kościoła parafialnego w Zawoni itd. Co ciekawe w warsztatach, które odbywały się w dniach 20-21 listopada br., uczestniczyć mogły także inne osoby, ponieważ projekt ten zakładał również cele integracyjne. Zarówno warsztaty jak i wystawa prac przebiegły w miłej atmosferze. Prace są naprawdę ciekawe oraz pozwalają nam spojrzeć na to, co oglądamy codziennie z perspektywy innej osoby i tego, jak ona postrzega świat. Gratulujemy naprawdę fantastycznego pomysłu Trzebnickiemu Stowarzyszeniu oraz cieszymy się, że Ci wyjątkowi mieszkańcy naszej gminy mogli zaprezentować swoje talenty oraz doskonalić umiejętności nawiązywania kontaktów z innymi osobami.

 

 

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 10-12-2021 10:07 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 10-12-2021 13:15
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry