Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Złote Gody Państwa Heleny i Jana Pycyk

„Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych ?
ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami?
Ile listów, ile rozstań, ciężkich godzin w miastach wielu?
I znów upór, żeby powstać i znów iść, i dojść do celu. (…)”
Konstanty Ildefons Gałczyński

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego fundamentu – rodziny! Dnia 10 grudnia br. w Gminny Ośrodku Kultury w Zawoni to wspaniałe wydarzenie świętowali Państwo Helena i Jan Pycyk.  

"Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską ..." - te słowa ponad 50 lat temu wypowiedzieli nasi Dostojni Jubilaci i od tego czasu trwają w tej przysiędze. Świętowanie tej wyjątkowej okazji rozpoczęto gratulacjami i życzeniami, które Jubilatom złożyły  Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta wraz z Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Magdaleną Kunicką. Następnie Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, po której Pani Wójt wręczyła „złotej” parze – medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, legitymacje, listy gratulacyjne oraz drobny upominek wraz z gwiazdą betlejemską.

Wraz z Jubilatami świętowali również członkowie rodziny, bo jak wiadomo, Złote Gody to wzruszające wydarzenie nie tylko dla samych Jubilatów, ale także dla ich bliskich. Goście zebrani na uroczystości, spędzili miło czas delektując się smacznym i wspaniale ozdobionym tortem weselnym. Czas ten był też okazją do wspomnień i rozmów o rodzinie, wnukach i  latach spędzonych razem. Zgromadzeni goście i Dostojni Jubilaci wpisali się także do księgi pamiątkowej oraz uwiecznili te piękne chwile na pamiątkowych zdjęciach.

Dostojnym Jubilatom życzymy zatem kolejnych wspólnych lat spędzonych w zdrowiu, w zgodzie i w szczęściu oraz wielu cudownych wspomnień i kolejnych jubileuszy. Wasze małżeństwo to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to także wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się je razem, stają się lżejsze.

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 13-12-2021 10:39 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 14-12-2021 08:06
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry