Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Rodzinne Warsztaty z Jajem

Post Gminnego Ośrodka Kultury w Zawoni:
 
Drodzy Państwo zapraszamy serdecznie na przedświąteczne "Rodzinne Warsztaty z Jajem"
Warsztaty będą się odbywały w świetlicach, a poprowadzi je Pani Sylwia Piech.
Dlaczego Rodzinne? Badania pokazują, że dzieci spędzają średnio siedem godzin dziennie przyklejone do ekranów komputerowych lub telewizyjnych, tabletów lub smartfonów. Siedem godzin! Śmiało można powiedzieć, że to prawie cały czas jaki mają – oprócz snu i posiłków.
Nie warto już pytać czy tak długi czas przed ekranem źle wpływa na dzieci, bo oczywistym jest że tak. Wszyscy wiemy, że długi czas przed ekranem jest związany z długotrwałym pogorszeniem koncentracji, problemami ze snem, gorszą komunikacją społeczną, utratą innych zainteresowań czy brakiem ruchu.
Nieodpowiednie treści oglądane przez dzieci prowadzą do gorszego zachowania w szkole i w domu, brutalne gry bywają często odpowiedzialne za reakcję na przemoc, co rzutuje na późniejszy brak empatii dziecka.
To do nas należy decyzja, co i w jakim stopniu zajmie miejsce w życiu naszym i naszych dzieci, tylko od nas zależy na ile pozwolimy dzieciom na spędzanie czasu przed ekranem i co da im szansę na lepsze, pełniejsze życie czyli lepsze wyniki w nauce, relacje z ludźmi oraz lepsze przeżywanie życia .
Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w "Rodzinnych Warsztatach z Jajem" zrobimy piękne świąteczne ozdoby, z pewnością nikt nie będzie żałował spędzonego wspólnie czasu.
Więcej Informacji na plakacie.
Rodzinne warsztaty z jajem.jpeg
Zadanie finansowane ze środków budżetu Gminy Zawonia w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022
Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 28-03-2022 07:29 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 28-03-2022 07:30
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry