Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Stanisława Celińska - spotkanie muzyczne z przesłaniem

POST GOK:
Czy w dzisiejszym rozpędzonym świecie, można jeszcze znaleźć chwilę na zatrzymanie się i zadumę?
Czy ktokolwiek jeszcze szuka czasu na muzykę i piosenki, przy których trzeba pomyśleć, nad ich sensem i treścią przekazu?
Na te pytania, odpowiedzą sobie państwo sami podczas spotkania muzycznego, a mianowicie występu Stanisławy Celińskiej, która zabierze nas w cudowny świat piosenki autorskiej.
Piękny głos Stanisławy Celińskiej i świetne brzmienie instrumentów przenosi nas jakby w inny wymiar, gdzie zapomina się o: smutku, troskach, krzywdach, a jednocześnie karze nam zastanowić się nad naszym życiem, by przeżyć je jeszcze wspanialej.
Zapraszamy serdecznie mieszkańców Gminy Zawonia na to niecodzienne spotkanie muzyczne z przesłaniem, Stanisławą Celińską i cudowną muzyka...
Darmowe wejściówki do odbioru w GOKu i GOPS
 
Stanisława Celińska – znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy (1970, nagroda aktorska w Łagowie). W latach 70-tych była jedną z największych i najpiękniejszych gwiazd polskiego kina. Grała w filmach m.in. Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Marczewskiego, Piotra Szulkina, Barbary Sass, Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza. Jest aktorką wielokrotnie docenianą i nagradzaną. Słynie również ze znakomitych ról teatralnych ( wybitne kreacje m.in. w spektaklach Erwina Axera, Krzysztofa Warlikowskiego i Bohdana Cybulskiego).
Artystka z powodzeniem radzi sobie także na scenie muzycznej. Na swoim koncie ma doskonale przyjęte albumy jak: „Atramentowa” (2015, podwójna platyna), „Atramentowa… Suplement” (2015, platynowa płyta) czy „Świątecznie” (2016, złota płyta). Podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku Stanisława Celińska otrzymała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem. Składająca się w większości z autorskich tekstów S. Celińskiej płyta „Malinowa” (2018) została nagrodzona Fryderykiem w kategorii: Album Roku Muzyka Poetycka i zdobyła status platynowej płyty. W maju 2020 odbyła się premiera piątej płyty Stanisławy Celińskiej pt. „Jesienna”, do której artystka napisała wszystkie teksty, a muzykę w całości skomponował Maciej Muraszko, twórca od lat współpracujący z aktorką (od płyty „Atramentowa”).
 
Zadanie finansowane jest ze środków budżetu Gminy Zawonia w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień dla Gminy Zawonia na rok 2022.
Stanisława Celińska.jpeg
Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 05-05-2022 16:33 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 05-05-2022 16:34
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry