Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Złote Gody w Gminie Zawonia

„Miłość małżeńska nie jest prostym dodaniem dwóch różnych miłości:
miłości męża i żony, ale jest jedną miłością,
którą żyją dwie osoby i która sprawia, że stają się jednym ciałem,
ale nade wszystko jednym sercem i jedną duszą”.

- kard. Marty

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego fundamentu – rodziny! Dnia 20 maja br. w Gminny Ośrodku Kultury w Zawoni to wspaniałe wydarzenie świętowane było podwójnie! 50 wspólnych lat celebrowali wraz z najbliższymi Państwo Irena i Tadeusz Kulik oraz Państwo Elżbieta i Zbigniew Iwaniccy. 

"Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską ..." - te słowa ponad 50 lat temu wypowiedzieli nasi Dostojni Jubilaci i od tego czasu trwają w tej przysiędze. Świętowanie tej wyjątkowej okazji rozpoczęto gratulacjami i życzeniami, które Jubilatom złożyły  Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta wraz z Zastępcą Naczelnika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Magdaleną Kunicką. Następnie Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, po której Pani Wójt wręczyła „złotej” parze – medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, legitymacje, listy gratulacyjne oraz drobny upominek wraz z kwiatami.

Wraz z Jubilatami świętowali również członkowie rodziny, bo jak wiadomo, Złote Gody to wzruszające wydarzenie nie tylko dla samych Jubilatów, ale także dla ich bliskich. Goście zebrani na uroczystości, spędzili miło czas delektując się smacznymi i wspaniale ozdobionymi tortami weselnymi. Czas ten był też okazją do wspomnień i rozmów o rodzinie, wnukach i  latach spędzonych razem. Zgromadzeni goście i Dostojni Jubilacie wpisali się także do księgi pamiątkowej oraz uwiecznili te piękne chwile na pamiątkowych zdjęciach.

Dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat spędzonych w zdrowiu, w zgodzie i w szczęściu oraz wielu cudownych wspomnień i kolejnych jubileuszy. Wasze małżeństwa to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, to także wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się je razem, stają się lżejsze.

Zatem jeszcze raz z okazji Złotych Godów życzymy Państwu:
Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy. Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się zbyt dalekie. Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi oraz wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przerasta!

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 24-05-2022 10:52 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 24-05-2022 10:53
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry