Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Narodowy Chór Adżarii Batumi z Gruzji

Wczorajszy dzień 29 maja, a szczególnie wieczór, zapisze się na kartach historii Gminy Zawonia jako bardzo niezwykły – z dwóch powodów! Po pierwsze na scenie Sali Widowisk GOK-u, w ramach festiwalu Maj z Muzyką Dawną, wystąpił Narodowy Chór Adżarii Batumi z Gruzji – zespół zaliczany do 20 najlepszych chórów na świecie. Ten Chór mieliśmy już przyjemność oglądać i słuchać 3 lata temu! A po drugie – świętowaliśmy Dzień Działacza Kultury!

Chór Adżarii Batumi zaprezentował część bogatego repertuaru. "Batumi” wykonują tradycyjną muzykę gruzińską. Grupa zrekonstruowała wiele dawnych, oryginalnych i zapomnianych pieśni ludowych Gruzji. Pieśni te odzwierciedlały gruzińskie radości i smutki. Jak mogliśmy się przekonać, głosy artystów są niebywałe pod względem barwy i głębi. Słuchanie tej muzyki na „żywo” było z pewnością niezapomnianym doznaniem. Zespół ten prezentuje najwyższej klasy artyzm, o czym świadczyła nie tylko sala „pękająca w szwach”, czy owacje na stojąco, ale przede wszystkim emocje i niezwykłe doznania muzyczne, jakie odczytać można było na twarzach słuchających.

Pod koniec koncertu na scenę weszły Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta wraz z Dyrektor Agnieszką Buczak, dziękując Chórowi za przybycie i wręczając im upominki. Pani Wójt podziękowała także wszystkim zgromadzonym i oglądającym transmisje z koncertu na żywo i złożyła najlepsze życzenia dla wszystkich Działaczy Kultury. Następnie na ręce Dyrektor GOK Agnieszki Buczak ks. Jacek Tomaszewski przekazał bukiet kwiatów składając przy tym życzenia, a Pani Wójt podziękowała Dyrektor i pracownikom GOK za to, że dzięki ich staraniom i zaangażowaniu możemy być uczestnikami tych niezwykłych wydarzeń i koncertów, jakie odgrywają się w naszej gminie.

To był niezwykły wieczór, wieczór który pozostanie na długo w sercu jak i w pamięci. Po występie członkowie Chóru pozowali do zdjęć z uczestnikami koncertu, nawet pogoda dopisała, bo towarzyszył temu wydarzeniu niezwykły zachód słońca…

 

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 30-05-2022 10:52 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 30-05-2022 11:06
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry