Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Złote Gody w Gminie Zawonia

„Miłość małżeńska nie jest prostym dodaniem dwóch różnych miłości:
miłości męża i żony, ale jest jedną miłością,
którą żyją dwie osoby i która sprawia, że stają się jednym ciałem,
ale nade wszystko jednym sercem i jedną duszą”.

- kard. Marty

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego fundamentu – rodziny! Dnia 14 czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zawoni świętowano to wspaniałe wydarzenie! 50 wspólnych lat celebrowali wraz z najbliższymi Państwo Barbara i Andrzej Fabijańczyk.

"Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską ..." - te słowa ponad 50 lat temu wypowiedzieli nasi Dostojni Jubilaci i od tego czasu trwają w tej przysiędze. Świętowanie tej wyjątkowej okazji rozpoczęto gratulacjami i życzeniami, które Jubilatom złożyły  Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta wraz z Zastępcą Naczelnika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Magdaleną Kunicką. Następnie Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, po której Pani Wójt wręczyła „złotej” parze – medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, legitymacje, listy gratulacyjne oraz upominek wraz z kwiatami.

Wraz z Jubilatami świętowali również członkowie rodziny, bo jak wiadomo Złote Gody to wzruszające wydarzenie nie tylko dla samych Jubilatów, ale także dla ich bliskich. Wyjątkowym gościem uroczystości była mama Pana Andrzeja, która skończyła już 95 lat! Zebrani goście spędzili miło czas delektując się smacznym i wspaniale ozdobionym tortem. Czas ten był też okazją do wspomnień i rozmów o latach spędzonych razem. Zgromadzeni goście i Dostojni Jubilaci wpisali się także do księgi pamiątkowej oraz uwiecznili te piękne chwile na pamiątkowych zdjęciach.

Dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat spędzonych w zdrowiu, w zgodzie i w szczęściu oraz wielu cudownych wspomnień i kolejnych jubileuszy. Wasze małżeństwa dają dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, a także są wspaniałym wzorem mądrego życia i przykładem, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się je razem, stają się lżejsze.

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 15-06-2022 13:05 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 15-06-2022 13:12
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry