Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Sucha Wielka - umowa podpisana!

Dzisiejszy dzień zapisze się dla Gminy Zawonia jako bardzo wyjątkowy. To właśnie dziś doszło do podpisania przez Wójta Gminy Zawonia Agnieszkę Werstę i Pana Roberta Malika – Prezesa Zarządu Newater Sp. z o.o. Sp. k. – umowy, która opiewa na najwyższą jak dotąd w historii gminy kwotę17 mln 429 tys. 100,04 zł.

W ramach tej kwoty ma być wykonane zadanie pn. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Sucha Wielka. Umowa zawarta została z konsorcjum firm: z liderem konsorcjum firmą Newater Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Gdańsku oraz partnerem konsorcjum Sebastianem Wdowiakiem prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Firma Ogólnobudowlana MAS-BUD Sebastian Wdowiak z siedzibą w Ścinawie. Termin zakończenia realizacji ww. umowy ustalono do 24 miesięcy od daty jej podpisania, przy czym w ramach umowy przewidziano dwa etapy realizacji ww. tj.:

  • Etap I – projektowanie i uzyskiwania koniecznych decyzji administracyjnych. Zakończenie tego etapu przewidziano najpóźniej do 9 miesięcy od daty podpisania umowy;
  • Etap II – realizacja robót budowlanych. Zakończenie tego etapu przewidziano najpóźniej do dnia 11.09.2024 r.

Zarówno firma Newater Sp. z o.o. Sp. k. jak i Firma Ogólnobudowlana MAS-BUD Sebastian Wdowiak realizowały już szereg projektów i zadań związanych z przebudową i rozbudową oczyszczalni ścieków.

Firmę Newater Sp. z o.o. Sp. k, która działa na rynku od 2019 r. tworzy kadra pracownicza mająca ponad 20 letnie doświadczenie w tej branży oraz realizowała m.in. takie zadania jak:

  • rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Opatowie, czy
  • rozbudowa oczyszczalni ścieków w Proszowicach.

Natomiast działająca od 2006 r. Firma Ogólnobudowlana MAS-BUD Sebastian Wdowiak realizowała szereg zadań związanych z przebudową oczyszczalni ścieków, w tym m.in.:

  • rozbudowę oczyszczalni ścieków bytowych w Wąsewie;
  • rozbudowę oczyszczalni ścieków bytowych w Fałkowie;
  • rozbudowę oczyszczalni ścieków bytowych w Skomlinie.

Ta konieczna jak i niezwykle ważna społecznie oraz środowiskowo inwestycja, w ramach której zostanie zaprojektowana i wykonana przebudowa starej oczyszczalni ścieków typu stawowego, działająca w technologii „Lemna”, na nowoczesną oczyszczalnię mechaniczno-biologiczną, nie byłaby możliwa, gdyby nie pozyskane środki zewnętrzne z Polskiego Ładu. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy mogli rozbudowywać sieć kanalizacji sanitarnej oraz zwiększyć wydajności pracy oczyszczalni i przyjmowanych ścieków bytowy z obciążenia 2100 RLM na ok. 5500 RLM. Warto przy tym zaznaczyć, że liczba mieszkańców naszej gminy stale wzrasta, co też ma przełożenie na ilość oddawanych ścieków. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom z radością przestępujemy do realizacji ww. inwestycji. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.

 

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 12-09-2022 13:28 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 12-09-2022 13:33
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry