Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Zapraszamy do udziału w pracach nad lokalną strategią rozwoju (LSR) dla naszego regionu - to naprawdę ważne!

Zapraszamy do konsultacji!

Zapraszamy do udziału w pracach nad lokalną strategią rozwoju (LSR) dla naszego regionu. To szansa, by wspólnie zaplanować działania, które będą mogły być zrealizowane w kolejnych latach w ramach unijnego działania LEADER.

Plan przygotowania LSR zakłada udział społeczności lokalnej na każdym kluczowym etapie jej opracowywania, dlatego zachęcamy do udziału w otwartych spotkaniach konsultacyjnych, które są organizowane w gminach Trzebnica i Zawonia. Przypomnijmy, że wspólnie utworzyliśmy nową lokalna grupę działania „Kocie Góry” i mamy nadzieję, że będzie ona wdrażać LEADERA przy wsparciu unijnych środków. To dodatkowa szansa na realizację ciekawych i potrzebnych projektów w naszym regionie.

Liczymy, że strategia zostanie wypracowana przy zaangażowaniu przedstawicieli wszystkich sektorów, na których oparte jest działanie naszej lokalnej grupy działania, tj. przedstawicieli sektora społecznego, publicznego,  gospodarczego i mieszkańców. Dwa pierwsze spotkania w gminie Zawonia odbędą się już:

  • 04 października o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sali Widowisk przy ul. Szkolnej 1 i
  • 05 października o godz. 18.00 w Centrum Inicjatyw Lokalnych w Czeszowie, ul. Trzebnicka 11.

Na spotkaniach zostaną przedstawione uwarunkowania dot. działania LEADER w nowej perspektywie finansowej, będziemy także pracować nad diagnozą i analizą SWOT obszaru, by wspólnie zdefiniować problemy i potrzeby oraz najważniejsze wnioski dla strategii. Liczymy zatem na Państwa udział w spotkaniu i już teraz zachęcamy do śledzenia strony LGD – www.kociegory.trzebnica.pl i aktywne włączenie się we wszystkie zaplanowane formy konsultacji.   W ramach tworzenia LSR przewidziane są także m.in. dodatkowe spotkania tematyczne, ankiety oraz bieżące informowanie na stronie LGD o efektach prac nad strategią, a także konkursy dla mieszkańców.  Państwa udział ma znaczenie – wspólnie możemy więcej!

logo.png

 

Zawonia 1 Wspólnie możemy więcej.png

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 30-09-2022 10:04 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 05-10-2022 09:33
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry