Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Gala Edukacji Narodowej 2022

21 października br. odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury – Gala Edukacji Narodowej. Obchodzony Dzień Edukacji to nie tylko święto o ponad już stuletniej tradycji,  to przede wszystkim czas, w którym można nagrodzić najbardziej wyróżniających się uczniów za szczególne osiągnięcia w nauce i wyjątkowych nauczycieli za ich pracę dydaktyczną, jak i osiągnięcia naukowe.

Gala rozpoczęła się występem Mai Ovsiak Bravo oraz jej taty w utworze „El mismo sol Alvaro Solera” na skrzypce i gitarę.

Po powitaniu przez Panią Agnieszkę Buczak zebranych gości, gala rozpoczęła się wręczeniem najzdolniejszym uczniom przez Wójta Gminy Zawonia Agnieszkę Werstę oraz Przewodniczącą Rady Gminy Zawonia Panią Grażynę Ogrodowicz-Nitkę - Nagrody Wójta Gminy Zawonia w roku szkolnym 2021/2022, które otrzymali: Karolina Kulik, Zofia Kulik (Zosia jest także stypendystką, ponieważ uzyskała wybite wyniki w nauce), Mateusz Kopczyński, Wiktoria Maruszak, Szymon Nakonieczny (także stypendysta) Lily i Amelia Oślak (obie dziewczynki są także stypendystkami) oraz Aleksandra Żydziak. Rodzicom ww. uczniów wręczono listy gratulacyjne. Tę cześć gali od kolejnej oddzielił występ artystyczny Karoliny Sokołowskiej, która wykonała utwór Viki Gabor pt. "Ramię w ramię".

Następnie ponownie Wójt Gminy Zawonia wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Zawonia wręczyły uczniom za wybitne wyniki w nauce Stypendia Wójta Gminy Zawonia, które otrzymali w kolejności alfabetycznej: Maria i Zofia Bazan, Maja Cygan, Alicja Dłubek, Sebastian Dydacki-Kosowan, Tomasz Faraniec, Julia Hetman, Krzysztof Jurkowski, Jakub Kaszuba, Zuzanna Korzeniewska, Miłosz Krysiak, Oliwia Kucharska, Aleksandra Latała, Adam Mularski, Natalia Nikodem, Daria Ogrodowicz, Karolina Oszywa, Dominik i Maksymilian Pasierscy, Patryk Pulut, Oliwia Radziejowska, Aleksandra Rapp, Julia Siwik, Karolina Sokołowska, Iga Strózik, Antoni Sych i Weronika Wawrzyniak. Rodzicom również wręczono listy gratulacyjne.

Tę cześć gali dedykowaną uczniom i ich rodzicom uświetniła swoim występem Iga Sosnowska uczennica Szkoły Podstawowej w Czeszowie. Iga zaśpiewała piosenkę pt. "Świat Rozdźwięków".

W drugiej części gali nagrodzono wychowawców, nauczycieli mianowanych oraz nauczycieli, którzy otrzymali Nagrodę Wójta Gminy Zawonia. Dyplomy oraz kwiaty wręczyły wyżej wymienionym Wójt Gminy oraz Panie Dyrektorki szkół gminnych.

Następnie na gali wystąpiły uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Zawoni wraz z nauczycielem muzyki Panem Józefem Ścisło. Wykonali oni wiązankę różnych utworów na fletach.

Po występie Pani Wójt przedstawiła zgromadzonym – radnych niedawno wybranej Młodzieżowej Rady Gminy Zawonia, którą podczas gali reprezentowały: Hanna Wolna - przewodnicząca, Zofia Kulik - wiceprzewodnicząca, Zofia Waleszczyńska - sekretarz, Klaudia Kita - radna i Oliwia Maj - radna. Pani Wójt pogratulowała ww. wyboru oraz aktywnego włączenia się w działalność społeczną na rzecz młodzieży z Gminy Zawonia. Pani Wójt życzyła im sukcesów na tej nowej drodze oraz owocnej współpracy.

Na koniec Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym na galę oraz pogratulowała wszystkim zaangażowania w kształcenie młodego pokolenia, dziękując za determinację i chęci w wychowywaniu naszej młodej społeczności. Wskazała także na ciężką pracę, jaką musieli wykonać uczniowie, nauczyciele i rodzice by znaleźć się właśnie w tym miejscu. Życzyła ona także zgromadzonym dalszego zapału do pracy oraz wyraziła nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie.

Na zakończenie uroczystej gali, zgromadzeni wysłuchali melorecytacji ballady pt. „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza ze zbioru Ballady i Romanse w wykonaniu Zofii Waleszczyńskiej.

 

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 24-10-2022 14:32 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 24-10-2022 14:37
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry