Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

„Plan na działanie” - konkurs skierowany do młodzieży z gmin Trzebnica i Zawonia!

Uwaga konkurs!

Jesteś uczniem lub uczennicą klasy ósmej lub szkoły ponadpodstawowej i mieszkasz w gminie Trzebnica lub Zawonia? Jeśli tak – to mamy dla Ciebie konkurs! Zdiagnozuj problem w swoim otoczeniu i zaplanuj działanie, które go rozwiąże! Najlepsze pomysły nagrodzimy, a główna nagroda ma wartość 1 tysiąca złotych!

„Plan na działanie” to konkurs skierowany do młodzieży z gmin Trzebnica i Zawonia. Może w nim wziąć udział uczeń lub uczennica klasy ósmej szkoły podstawowej lub szkoły  ponadpodstawowej położonej na terenie gmin Zawonia i Trzebnica lub uczeń/uczennica szkoły podstawowej – klasy ósmej lub szkoły ponadpodstawowej znajdującej się poza granicami gmin Trzebnica i Zawonia, ale będący/a mieszkańcem/mieszkanką gmin Trzebnica i Zawonia. W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub w zespole liczącym maksymalnie 3 osoby.

Praca konkursowa polega na wskazaniu konkretnego problemu/potrzeby występujących na obszarze gmin Trzebnica i Zawonia oraz zaproponowanie działania (projektu), które rozwiązałoby ten problem. Wskazane problemy/potrzeby powinny być ważne z punktu widzenia młodzieży. Przy diagnozowaniu problemu należy zadać sobie pytania: „Czego mi i/lub moim kolegom i koleżankom brakuje w miejscu, w którym mieszkam, spędzam czas, uczę się”, „Co utrudnia mi/nam funkcjonowanie, co jest dla mnie/nas nieprzyjazne, problematyczne, zniechęcające?”, „Co chciałabym/chciałbym, aby powstało lub zmieniło się/poprawiło w mojej okolicy/miejscowości/gminie?”, „Jak powinno się zmienić?” „Co powinno powstać lub być realizowane?”.

Praca może być przygotowana w dowolnej formie, np. opisowej/literackiej, malarskiej/graficznej, audiowizualnej. Przykładowe formy: list, wywiad, rysunek,  makieta, kolaż, plakat, komiks, prezentacja multimedialna, filmik/videoclip, piosenka itd. Ważne jest, aby z pracy jasno wynikał zdiagnozowany problem o charakterze lokalnym oraz sposób (działanie/projekt) jego rozwiązania. 

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie w regulaminie.

Na Wasze pracy i pomysły czekamy do 13 stycznia 2023 r.

W przypadku prac w formie elektronicznej (np. tekst zapisany w pliku pdf lub plik audio/video, plik graficzny) należy przesłać je na adres mailowy: , załączając skan podpisanego formularza zgłoszeniowego.

Natomiast w przypadku prac w formie tradycyjnej lub przestrzennych należy złożyć je albo w Urzędzie Gminy w Zawonia, ul. Trzebnicka 11, 55-106 Zawonia lub w Hali Sportowej w Trzebnicy, ul. Kościelna 9, 55-100 Trzebnica, dołączając podpisany formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy do udziału!

 

PDFRegulamin konkursu Plan na działanie.pdf (264,34KB)
PDFKlauzule informacyjne dot. przetwarzania danych osobowych.pdf (198,62KB)
DOCXFormularz zgłoszeniowy.docx (95,99KB)


 

LOGO.png

Działanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.1 Wsparcie przygotowawcze. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 19-12-2022 11:18 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 19-12-2022 11:20
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry