Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Gala Edukacji Narodowej

16 października br. odbyła się w Gminy Ośrodku Kultury – Gala Edukacji Narodowej. Po powitaniu przez Panią Agnieszkę Buczak zebranych gości, tj. Wójta Gminy Zawonia Agnieszkę Werstę, Przewodniczącą Rady Gminy Zawonia Grażynę Ogrodowicz-Nitkę,  Dyrektor Zespołu Szkół w Zawoni Agnieszkę Andruszczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czeszowie Elżbietę Kędrę oraz uczniów i ich rodziców, wystąpiła Maja Smolak uczennica ze Szkoły Podstawowej w Czeszowie, prezentując na skrzypcach utwór Edwarda Huws Jonsa "Cygańskie Skrzypce".

Następnie Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta wręczyła najzdolniejszym uczniom Nagrody Wójta Gminy Zawonia w roku szkolnym 2019/2020, które otrzymali: Maciej Cygan, Jan Michalak, Kornelia Karolak, Wiktoria Maruszak i Mateusz Kopczyński. Dwóch pierwszych uczniów otrzymało także Stypendium Wójta Gminy Zawonia za wybitne osiągnięcia w nauce. Rodzicom ww. uczniów wręczono listy gratulacyjne.

Następnie Wójt Gminy Zawonia wręczyła uczniom za wybitne wyniki w nauce Stypendia Wójta Gminy Zawonia, które otrzymali w kolejności alfabetycznej: Maria i Zofia Bazan, Wiktoria Cichosz, Alicja Dłubek, Tomasz Faraniec, Wiktoria Gąsiorek, Igor Jastrząb, Jakub Kaszuba, Aleksandra i Zuzanna Korzeniewskie, Karolina i Zofia Kulik, Szymon Nakonieczny,  Dominik i Maksymilian Pasierscy, Alicja i Hanna Pulnik, Patryk Pulut, Weronika Wawrzyniak, Krzysztof Ząb i Eliza Żuk. Rodzicom ww. uczniów wręczono listy gratulacyjne.

Następnie na scenę zaproszono członków Młodzieżowej Rady Gminy, w celu wręczenia im przez Panią Wójt gadżetów i dyplomów za zaangażowanie w sprawy gminne. W ten sposób uwieńczono ich kadencję, która dobiegła końca. Serdecznie zapraszamy uczniów naszych  szkół o zgłaszanie swoich kandydatur do nowej kadencji w Młodzieżowej Radzie.

Tę cześć Gali dedykowaną uczniom i ich rodzicom umiliła swoim występem Karolina Sokołowskauczennica Szkoły Podstawowej w Czeszowie, należąca do zespołu Bell Art. Karolinka zaśpiewała piosenkę pt." Żyj do przodu".

W drugiej części Gali nagrodzono wychowawców, nauczycieli mianowanych oraz nauczycieli, którzy otrzymali Nagrodę Wójta Gminy Zawonia. Dyplomy oraz kwiaty wręczyły wyżej wymienionym Wójt Gminy oraz Panie Dyrektorki szkół gminnych.

Na zakończenie Gali wystąpiła Maja Łopytauczennica Zespołu Szkół w Zawoni, także należąca do zespołu Bell Art. Maja zaśpiewała piosenkę "Sama nie boję się chcieć".

Pani Wójt serdecznie podziękowała wszystkim przybyłym na tę wspaniała Galę, która szczęśliwie odbyła się mimo sytuacji, jaką obecnie mamy w kraju. W tym szczególnie trudnym czasie Pani Wójt pogratulowała wszystkim zaangażowania w kształcenie młodego pokolenia, dziękując za determinację i chęci w wychowywaniu naszej młodej społeczności. Życzyła zgromadzonym zapału do pracy w tych trudnych warunkach, mając nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w znacznie bardziej sprzyjających okolicznościach, a ilość uczniów i nauczycieli nagrodzonych będzie jeszcze większa.

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 19-10-2020 12:12 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 20-10-2020 16:38
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry