Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Zakończono remont Ośrodka Zdrowia w Zawoni!

3 marca br. zapisze się na kartach historii Gminy Zawonia jako wyjątkowy dzień. To właśnie w tym dniu dokonano oficjalnego otwarcia Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej przy ul. Spacerowej 6 w Zawoni.

W samo południe oficjalnego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali: Agnieszka Wersta Wójt Gminy Zawonia, Małgorzata Wieczorek-Zdziarska Kierownik ZP ZOZ w Zawoni oraz wykonawca remontu Michał Zimnicki właściciel Zakładu Ogólnobudowlanego OLMAX z Wołowa. Przy czym warto zaznaczyć, że ww. miało tylko wydźwięk jedynie symboliczny, ponieważ mimo trwającego prawie rok remontu, ośrodek zdrowia był cały czas otwarty dla pacjentów.

Następnie Pani Wójt wraz z Kierownik ZP ZOZ serdecznie powitały gości, dziękując im za tak liczne przybycie. W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak, Radny Rady Powiatu Trzebnickiego Bogusław Rubaszewski, Przewodnicząca Rady Gminy Zawonia Grażyna Ogrodowicz-Nitka, Skarbnik Jadwiga Kaczmarek, dyrektorki gminnych jednostek organizacyjnych, Główna Księgowa ZP ZOZ Grażyna Pyrzyńska, Kierownik Ilona Buczak-Badowska oraz Piotr Lis z Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej, Kierownik Budowy Roman Żyto, z ramienia wykonawcy robót – Michał Zimnicki oraz Jakub Zupke, Przedstawiciele Rady Społecznej, Radni Rady Gminy Zawonia oraz pracownicy – lekarze i pielęgniarki obecni i byli ZP ZOZ-u, a także najbliższe sercu Pani Doktor córki – Pani Barbara, Pani Lidia i Pani Marysia.

Po przywitaniu gości Pani Wójt poprosiła ks. Proboszcza Czesława Przeradę o modlitwę i poświęcenie tego wspaniałego obiektu. Po poświeceniu głos zabrał ks. Proboszcz zaznaczając, że w miejscu, w którym się znajdujemy zawsze można liczyć na pomoc i życzliwość drugiego człowieka, szczególnie od pracowników ośrodka zdrowia.

Następnie głos zabrała Pani Wójt przypominając historię obiektu. Wskazała, że zaczął on być budowany w 1984 r., a ukończony w 1987 r. 36 lat temu z inicjatywy władz i mieszkańców, w czynie społecznym wybudowano ten obiekt. Obiekt, który od tamtego czasu nieprzerwanie służy mieszkańcom lecząc całe pokolenia naszej społeczności. Wartość remontu wyniosła 2 mln 343 tys. 698 zł, przy czym 1 mln 600 tys. zł. Urząd Gminy Zawonia uzyskał z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pani Wójt podkreśliła też, że takie przedsięwzięcia i wydarzenia to sukces wielu ludzi. Pani Wójt wspomniała także, że wiele osób przesyłało życzenia i gratulacje z okazji tego wydarzenia. Na zakończenie złożyła serdecznie podziękowania wszystkim, którzy wnieśli znaczący wkład w realizację i pomyślność wyremontowania tej placówki.  

Po Pani Wójt głos zabrała Kierownik ZP ZOZ Małgorzata Wieczorek – Zdziarska dziękując swojemu Zespołowi za wspaniałą współpracę, która przez lata owocowała najlepszą obsługą i leczeniem pacjentów. Kiedy w 1987 r. oficjalnie otwarto ośrodek zdrowia Pani Kierownik nie mogła być obecna, ponieważ podczas przygotowania do otwarcia złamała rękę. Ale teraz po 36 latach może w pełni cieszyć się generalnym remontem wraz z rodziną i najbliższymi, mając pewność, że posłuży on kolejne dziesięciolecia. Pani Kierownik zaznaczyła, że w naszym ośrodku pracują sami lekarze specjaliści i pielęgniarki z pasją oraz to, że zawoński ośrodek, jako jedyny w województwie dolnośląskim, pełni dyżury weekendowe. Pani Kierownik uhonorowała także kwiatami trzy pielęgniarki, z który ponad 30 lat temu rozpoczęła pracę – Panią Jolantę Sikorską, Panią Aleksandrę Zubek oraz Panią Halinę Kulik.

Po przemowie Pani Kierownik, głos zabrali jeszcze Poseł na Sejm Paweł Hreniak oraz Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak wskazując, że za sukcesem tej placówki stoją zespoły ludzi z niesamowitą pasją, którzy nieustannie inwestując swój czas, tworzą to niezwykłe miejsce. Tym zespołami są: na czele z Panią Wójt zaangażowani w remont pracownicy Urzędu; sprawny, profesjonalny i zgrany zespół pracowników generalnego Wykonawcy; a nade wszystko wspaniały zespół ośrodka zdrowia, który dba o swoich pacjentów i z pasją wykonuje swoją pracę. Takie połączenie zawsze gwarantuje sukces, którego świadkami dziś jesteśmy!

Po tych wspaniałych słowach uznania Pani Wójt wraz z Panią Kierownik zaprosiły do siebie osoby najbardziej zaangażowane w to remontowe przedsięwzięcie, wręczając im upominki.

Było to niezwykle wzruszające wydarzenie, tym bardziej, że okazja do świętowania była podwójna, ponieważ w 2023 roku mija 30 rocznica piastowania przez Panią Małgorzatę Wieczorek-Zdziarską stanowiska kierowniczego w ZP ZOZ. Z tego też względu pracownicy Urzędu wraz z Panią Wójt wręczyli Pani Kierownik pamiątkową tablicę, upominek oraz kwiaty. Pani Kierownik otrzymała owacje na stojąco od wszystkich obecnych. Pani Kierownik także podziękowała Pani Wójt wręczając jej upominek oraz pamiątkowy dyplom za zaangażowanie i pomoc na każdym etapie tego remontowego przedsięwzięcia. 

Następnie Pani Wójt wraz z Panią Kierownik pokroiły smaczny i pięknie wyglądający tort, na którym widniały: herb gminny i nowe logo ZP ZOZ wykonane przez Panią Magdalenę Musiał z naszej GBP z Zawoni. W miłej, pełnej rozmów, pysznych przekąsek i słodkich specjałów – atmosferze przybyli goście wspominali dawne jak i obecne czasy. Uroczystość była wspaniała, pełna wzruszających i zabawnych momentów. Z tego miejsca jeszcze raz składamy najlepsze życzenia wytrwałości, zdrowia i niegasnącego zaangażowania dla Pani Małgorzaty Wieczorek-Zdziarskiej, dziękując jednocześnie za te wszystkie lata pracy na rzecz społeczności lokalnej.

Należy podkreślić, iż gruntowna modernizacja obiektu nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, którego udzieliły władze samorządowe z otrzymanych środków. Wyremontowany obiekt charakteryzuje nowoczesny wystrój oraz przestronne pomieszczenia. Zakres prac obejmował wszystkie instalacje, które zostały wymienione na nowe. Ściany zewnętrzne docieplono, a okna i stolarka drzwiowa została wymieniona. Na dachu zamontowano instalację fotovoltaiczną, a w gabinetach zamontowano klimatyzację. Poprzez zmianę zagospodarowania terenu, przed ośrodkiem zwiększono ilość miejsc parkingowych. Celem remontu była również poprawa dostępności dla osób z niepełnosprawnościami poprzez wyburzenie rampy i dobudowanie windy. Rodzice z małymi dziećmi mogą skorzystać z obszernej toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami. Budynek po remoncie jest nowoczesny, komfortowy, ale przede wszystkim ekologiczny i niskoenergetyczny, przyjazny pacjentom i pracownikom.

– Drodzy Mieszkańcy po wielu miesiącach prac oddaję Państwu wyremontowany, kolejny gminny budynek, który ma Państwu służyć, w którym będziecie się dobrze czuć, który jest nowoczesny, ekologiczny i ekonomiczny. Dziękuję za Państwa cierpliwość i wyrozumiałość podczas trwania remontu. Cieszę się, że dzięki pozyskanym na ten cel finansom powstał piękny obiekt, który będzie nam służył kolejne dziesiątki lat! – Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta. 

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 07-03-2023 10:08 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 14-03-2023 14:44
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry