Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

13 marca br. odbył się w Sali Senioralnej Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym, który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Turniej był skierowany do dzieci i młodzieży – uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ww. miał na celu wyposażanie w teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, a także popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Ponadto młodzież miała możliwość poznania historii, kultury i tradycji danego regionu, biorąc udział w zajęciach edukacyjnych na temat bezpieczeństwa, ekologii, ratowania życia. Ze względu na tematykę Turnieju uczestnicy musieli wykazać się wiedzą m.in. z zakresu chemii, fizyki oraz umiejętnościami praktycznymi (np. udzielanie pierwszej pomocy, podstawy gaszenia pożarów).

W naszej gminie w Turnieju udział wzięło 22 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Zawoni. Rywalizacja przeprowadzona została w formie testu pisemnego. Podczas turnieju obecna była Agnieszka Wersta Wójt Gminy Zawonia, a w Jury zasiadali: Oficer Prasowy PSP w Trzebnicy mł. bryg. Dariusz Zajączkowski, nauczyciele: Alina Fidelus-Grzeżułkowska oraz Józef Ścisło, a także pracownik Urzędu Gminy Zawonia Monika Hetman.

Największą ilość punktów w Turnieju, a tym samym zaproszenie do udziału w Turnieju powiatowym uzyskali:

Wojciech Brzoza – zajmując I-sze miejsce,
Aleks Charjasz – II-ie miejsce,
Natalia Nikodem – III-cie miejsce,
Miriam Olbrych – IV – te miejsce oraz
Michał Dobrakowski – V-te miejsce.

Zwycięzcom oraz biorącym udział w Turnieju Pani Wójt wraz z Oficerem prasowym PSP wręczyli upominki oraz dyplomy.
Naszym uczniom i uczennicom serdecznie gratulujemy!
Trzymamy za Was kciuki w kolejnym etapie!

 

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 14-03-2023 09:43 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 14-03-2023 09:45
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry