Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Złote Gody Państwa Henryki i Andrzeja Baczyńskich

„Małżeństwo to dzielenie życia z najlepszym przyjacielem, celebrowanie wspólnej podróży i docieranie do każdego miejsca… razem.”
Fawn Weaver

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego i zbudowania trwałego fundamentu – rodziny! Dnia 22 marca br. w Sali Senioralnej – 50 wspólnych lat celebrowali wraz z najbliższymi Państwo Henryka i Andrzej Baczyńscy.

"Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską ..." – te słowa ponad 50 lat temu wypowiedzieli nasi Dostojni Jubilaci i od tego czasu trwają w tej przysiędze. Świętowanie tej wyjątkowej okazji rozpoczęto gratulacjami i życzeniami, które Jubilatom złożyły Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta wraz z Zastępcą Naczelnika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Magdaleną Kunicką. Następnie Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską, po której Pani Wójt wręczyła „złotej” parze – medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, legitymacje, listy gratulacyjne oraz upominek wraz z kwiatami.

Wraz z Jubilatami świętowali również członkowie rodziny, bo jak wiadomo Złote Gody to wzruszające wydarzenie nie tylko dla samych Jubilatów, ale także dla ich bliskich. Zebrani goście spędzili miło czas delektując się smacznym i wspaniale ozdobionym tortem. Czas ten był też okazją do wspomnień i rozmów o latach spędzonych razem. Zgromadzeni goście i Dostojni Jubilaci wpisali się także do księgi pamiątkowej oraz uwiecznili te piękne chwile na pamiątkowych zdjęciach.

Dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych, wspólnych lat spędzonych w zdrowiu, w zgodzie i w szczęściu oraz wielu cudownych wspomnień i kolejnych jubileuszy. Wasze małżeństwo to dowód wzajemnej miłości i zrozumienia, a także wspaniały wzór mądrego życia i przykład, że nawet najcięższe obowiązki, gdy dźwiga się je razem, stają się lżejsze.

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 22-03-2023 12:42 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 22-03-2023 12:44
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry