Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Spotkanie sołtysów i członków rad sołeckich kadencji na lata 2019-2023

25 marca br. w Sali Senioralnej odbyło się spotkanie sołtysów i członków rad sołeckich kadencji na lata 2019-2023.

Celem spotkania było uroczyste zakończenie kadencji Sołtysów i rad sołeckich Gminy Zawonia. Wyjątkowymi gośćmi tego wydarzenia były: Poseł na Sejm RP Agnieszka Soin oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zawonia Grażyna Ogrodowicz-Nitka. Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta podziękowała sołtysom i członkom rad za sumienne wykonywanie swoich obowiązków, za troskę wyrażającą się w podejmowaniu i skutecznym inicjowaniu działań oraz o dbałość o to, aby postulaty mieszkańców znalazły swoje odzwierciedlenie w budżecie gminy. Miniony czas kadencji nie należał do łatwych z uwagi na pandemię, a następnie konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą. Sołtysi wspierali akcje szycia maseczek, dostarczania żywności mieszkańcom podczas izolacji i kwarantanny, oraz niektórzy przyjmowali pod swój dach osoby z Ukrainy. Jak więc widać praca sołtysa w tym okresie była pracą niezwykle odpowiedzialną i trudną.

Państwo sołtysi wywiązali się z niej wzorowo. Do samego końca nie zabrakło charyzmy i zaangażowania. Praca ze wszystkimi sołtysami w minionej kadencji była dla mnie zaszczytem - podkreślała Pani Wójt w swoich podziękowaniach.

Wszystkim obecnym na spotkaniu sołtysom Pani Wójt życzyła dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, po czym wraz z Panią Poseł i Panią Przewodniczącą wręczyły ww. pamiątkowe dyplomy oraz statuetki.

Szczególne wyróżnienie otrzymała Sołtys Złotowa Pani Jolanta Wojtala – odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” za osiągnięcia w dziedzinie rozwoju wsi. Pani Jolanta pełniąc przez 16 lat funkcję sołtysa w Złotowie, przyczyniła się do wielu pozytywnych zmian, które można zauważyć „gołym okiem”. Z tego miejsca serdecznie Pani Joli gratulujemy!

W miłej i serdecznej atmosferze upłynął czas uczestnikom tego wydarzenia. Jeszcze raz dziękujemy za Państwa prace i zaangażowanie!

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 27-03-2023 11:22 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 27-03-2023 13:40
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry