Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Akt nadania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Zawonia”

Podczas LII Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Zawonia, która odbyła się dnia 21 kwietnia br. podjęta została Uchwała Nr LII/321/2023 w sprawie nadania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Zawonia”. Tytuł ten otrzymał ks. kanonik Bruno Borowski.

W sesji uczestniczyli m.in.: ks. dziekan Krzysztof Dorna, ks. Proboszcz Czesław Przerada  ks. Proboszcz Jacek Tomaszewski, Członkowie Rad Parafialnych z: Czeszowa, Kuźniczyska, Zawoni i Złotowa.

Ksiądz Bruno Borowski od zawsze był i jest bardzo doceniany i szanowany przez parafian, nie tylko jako ksiądz, ale przede wszystkim jako przyjaciel. Ksiądz kanonik dbał nie tylko o duchowy rozwój parafian, ale był także znakomitym administratorem parafii, który pozostawił po sobie doskonale utrzymane obiekty, w tym wybudowaną plebanię w Zawoni. Ks. kanonik Bruno Borowski to dobry człowiek, który został wspaniałym księdzem. Od zawsze zarażał parafian poczuciem humoru.

Choć po roku 1989 opuścił Naszą Polską Ziemię, nigdy nie zapomniał o swoich parafianach. Często sentymentalnie do nas powraca i jak zawsze jest mile witany i ze smutkiem żegnany. Człowiek, ksiądz, przyjaciel serc od zawsze traktowany jako honorowy mieszkaniec, zasługujący na słowa uznania.

Ksiądz Bruno Borowski przyczynił się m.in. do: zaadaptowania pomieszczenia na salki katechetyczne w Czeszowie oraz w Kuźniczysku, w których odbywały się lekcje religii dla uczniów oraz spotkania katechetyczne dla młodzieży, dobudowania na plebanii ganku (główne wejście) z nową łazienką, zakupu dwóch dzwonów do kościoła w Czeszowie (Klara i Brunon). Ksiądz Bruno Borowski doprowadził także do podziału parafii i utworzenia dwóch samodzielnych parafii Zawonia i Czeszów (data erygowania parafii 16.11.1984 r.).

Ks. Bruno Borowski czynnie uczestniczy w życiu naszej wspólnoty przyjeżdżając na święta i większe uroczystości. Wspiera materialnie z własnych funduszy prowadzone remonty i prace (remont dachu, napęd elektryczny dzwonów, ławki w Czeszowie itp.).

Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zawonia dla ks. kanonika Brunona Borowskiego  jest zatem wyrazem naszej wdzięczności i uznania za te wszystkie lata nie tylko posługi, ale i pomocy oraz wsparcia parafii i parafian. Z tego miejsca życzymy ks. kanonikowi wszystkiego najlepszego, zdrowia, pomyślności, Bożego błogosławieństwa oraz dalszego powracania w nasze skromne, gminne progi.

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 21-04-2023 13:01 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 21-04-2023 13:15
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry