Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Internet szerokopasmowy. Wizyta Ministra do spraw Cyfryzacji Pana Janusza Cieszyńskiego

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Gminy Zawonia mieliśmy okazję gościć Ministra do praw Cyfryzacji. Spotkanie odbyło się o godzinie 10:00 w Sali Senioralnej i dotyczyło światłowodu w Gminie Zawonia.

Na zaproszenie Pani Wójt Agnieszki Wersty odbyło się spotkanie z Ministrem do spraw Cyfryzacji Januszem Cieszyńskim. W spotkaniu uczestniczyli również  przedstawiciele sołectw oraz członkowie Rady Gminy Zawonia.

Pan Minister na wstępie podziękował za zaproszenie, a następnie przedstawił założenia nowego programu dotyczącego szerokopasmowego Internetu tj. kwestie projektu i budowy sieci światłowodowej na terenie Gminy Zawonia. Odpowiadał również na liczne pytania dotyczące światłowodu.

Jak zapewne wszyscy mieszkańcy wiedzą, od jakiegoś czasu mocno zachęcamy do wypełniania ankiet dotyczących białych plam zasięgu Internetu, na mapie naszej Gminy. Oprócz wspomnianych ankiet papierowych Ministerstwo cyfryzacji uruchomiło specjalną stronę internetową https://internet.gov.pl/, gdzie każdy mieszkaniec może sprawdzić dostępność usług i zgłosić potrzebę dostępu do Internetu. Jak tłumaczył dzisiaj Minister Cieszyński, zgłoszenie nie jest w żaden sposób zobowiązujące, ale pozwoli na możliwość podjęcia działań dotyczących rozbudowy sieci Internetu szerokopasmowego.

Podczas spotkania został poruszony również temat nowej darmowej aplikacji mObywatel, która dostępna jest od 14 lipca.

Drodzy Mieszkańcy jest o co walczyć, bo Program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC) na lata 2021-2027 i Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) przeznacza na ten cel 7 mln zł.

Im więcej zgłoszeń zarówno tych papierowych, jak i internetowych, tym większa szansa dla Gminy, że rządowe dofinansowanie trafi właśnie do nas. Deklarując dziś chęć korzystania z Internetu szerokopasmowego, umożliwiacie Państwo aplikowanie w tym roku o środki na rozbudowę sieci światłowodowej.

JAK TO ZROBIĆ:

  • Korzystając ze strony internetowej:

Należy wejść na stronę https://internet.gov.pl/, zalogować się przez Profil zaufany lub przy pomocy dowodu elektronicznego z warstwą elektroniczną, zgłosić potrzebę dostępu do Internetu i weryfikować prawdziwość danych.

  • Korzystając z druku ankiety:

Wypełnienie ankiety, która dostępna jest u Sołtysów, w sklepach na terenie gminy Zawonia, w tutejszym urzędzie, lub na stronie internetowej Gminy Zawonia.

 

 

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 10-08-2023 16:56 Modyfikował(a): Magdalena Przybylska Data modyfikacji: 31-10-2023 14:53
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry