Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Akt nadania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Zawonia”

Podczas LVIII Sesji Rady Gminy Zawonia, która odbyła się dnia 26 października br., podjęta została Uchwała Nr LVIII/357/2023 w sprawie nadania tytułu „Honorowy Obywatel Gminy Zawonia”  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czeszowie Pani Elżbiecie Kędrze.

Na wniosek Wójt Gminy Zawonia Pani Agnieszki Wersty zebrana kapituła postanowiła uhonorować tytułem Honorowego Obywatela Gminy Zawonia Panią Elżbietę Kędrę, która znacząco przyczyniła się swoją postawą i działalnością na rzecz dzieci, młodzieży i lokalnej społeczności.

Pani Elżbieta Kędra była nauczycielem z 40-letnim stażem pracy, zaś od 1994 r. pełniła również funkcję dyrektora szkoły. Pani Dyrektor swoimi działaniami zapewniała uczniom najlepsze możliwe warunki i sposoby realizacji podstaw programowych oraz dostęp do nowoczesnych środków dydaktycznych. Dokładała również wszelkiej staranności, aby zapewnić uczniom i pracownikom bezpieczne i higieniczne warunki pracy i nauki poprzez współpracę z gminą w czasie gdy budynek szkoły był rozbudowywany oraz remontowany. Mając na względzie potrzeby szkoły, dotyczące różnych aspektów jej funkcjonowania, przy wsparciu gminy zapewniła gabinet wspomagający prawidłowy proces kształcenia specjalnego i indywidualnego. Zgłaszała szkołę do udziału w różnych programach rządowych np.: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, „Książki naszych marzeń”, ,,Aktywna tablica”.

Elżbieta Kędra przykładała dużą wagę do współpracy pomiędzy samorządem szkolnym i Radą Rodziców, wspierała wolontariat, Samorząd Uczniowski, była prekursorką wdrażania inicjatyw pomocowych, integracyjnych i edukacyjnych na terenie obrębu szkoły. Dbała również o dobry wizerunek szkoły w środowisku lokalnym. W Szkole przy udziale Pani Dyrektor były organizowane różnego rodzaju wydarzenia, np.: Festyn Rodzinny oraz od wielu lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pani Dyrektor to osoba z pasją, która zawsze wspierała różne inicjatywy dzieci i młodzieży swojej szkoły. Jej działania zapiszą się wielkimi literami w historii Szkoły Podstawowej im. Ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie. Wszyscy będziemy pamiętać Panią Dyrektor jako osobę posiadającą wysokie kwalifikacje i kompetencje dydaktyczne, ale również jako osobę pełną ciepła i empatii.

Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Zawonia dla Pani Elżbiety Kędry jest wyrazem naszej wdzięczności i uznania za wszystkie lata pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły. Z tego miejsca życzymy Pani Elżbiecie wszystkiego najlepszego oraz pomyślności w tym nowym rozdziale swojego życia.

 

 

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 27-10-2023 10:35 Modyfikował(a): Magdalena Przybylska Data modyfikacji: 02-05-2024 14:32
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry