Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

APEL DO MIESZKAŃCÓW - 1 LISTOPADA DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada to okres wspomnień bliskich, spotkań w gronie rodziny i znajomych. W tych dniach nie możemy zapominać o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Zachowajmy szczególną ostrożność.

APEL DO MIESZKAŃCÓW.png

Pamiętajmy, że w okresie świąt znacznie wzrasta natężenie ruchu, w szczególności w okolicach cmentarzy. Warunki atmosferyczne (mgły, opady deszczu) często utrudniają prowadzenie pojazdów. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze.

W tym szczególnym okresie apelujemy o wzmożona czujność i przestrzeganie kilku ważnych zasad bezpieczeństwa: 

  • Robiąc zakupy na przycmentarnych stoiskach, w trakcie płacenia nie pokazujmy ile mamy pieniędzy w portfelu. Pamiętajmy aby torebka była zawsze zamknięta, umieszczona z przodu i w zasięgu naszego wzroku.
  • Wybierając się na groby, nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru
  • Parkujmy samochód w miejscach do tego wyznaczonych, dobrze oświetlonych. Zabierajmy ze sobą dokumenty, telefony komórkowe i nie pozostawiajmy w samochodzie cennych przedmiotów.
  • Zadbajmy o bezpieczeństwo osób nam towarzyszących, dzieci oraz osób starszych. Pamiętajmy, że w tłumie łatwo się zgubić! Bardzo pomocną rzeczą w tym przypadku będzie umieszczenie karteczki w kieszeni ubrania z numerem telefonu kontaktowego rodziny zagubionej osoby.
  • W okresie Wszystkich Świętych wiele osób planuje dalsze wyjazdy na groby swoich bliskich. Bardzo ważne w tym przypadku jest odpowiednie zabezpieczenie swojego mieszkania. Wychodząc, sprawdźmy czy okna i drzwi są pozamykane. Możemy poprosić zaufanego sąsiada lub znajomego, by zwrócił uwagę na nasz dobytek, a w razie zauważenia czegoś niepokojącego, natychmiast nas powiadomił.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę https://trzebnica.policja.gov.pl.

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 31-10-2023 08:21 Modyfikował(a): Magdalena Przybylska Data modyfikacji: 02-11-2023 07:09
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry