Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gminie Zawonia

W minioną sobotę na zaproszenie Wójta Gminy Zawonia Pani Agnieszki Wersty oraz Gminnego Ośrodka Kultury mieliśmy okazje uczestniczyć w corocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Pierwsi goście Jarmarku przybyli do Ośrodka Kultury już w samo południe. Od samego początku we wnętrzu panowała wspaniała atmosfera, unoszące się zapachy przypraw korzennych, świąteczna muzyka sprawiły, że wszystkim udzielił się klimat Świąt Bożego Narodzenia. Na mieszkańców Gminy Zawonia czekało wiele atrakcji, można było napić się dobrej kawy i herbaty z korzennymi przyprawami oraz zjeść coś na słodko lub na słono. Nie zabrakło również stoisk z przepięknymi ozdobami świątecznym oraz z pracami lokalnych artystów i rękodzielników, gdzie można było zakupić szydełkowe ozdoby, świąteczne wieńce, ręcznie robione zabawki, porcelanę, torby i wiele, wiele innych przepięknych i unikatowych drobiazgów. Jarmarkowi towarzyszyły również występy artystyczne, konkursy i kiermasz książek. Na dzieci czekały warsztaty i animacje prowadzone przez Sołectwo Zawonia i Animki, a wszystko to w rytm kolęd i pastorałek. Był też oczywiście sztab świętego Mikołaja, który trzymał pieczę nad świąteczną grą mobilną i loterią.

O godz. 15:00 Pani Agnieszka Wersta zaprosiła dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni do wykonania świątecznych piosenek. Swoje solowe występy pokazały również nasze gminne talenty: Karolina Sokołowska, Iga Sosnowska oraz Amelia Jędrzejczak. Ostatnim punktem Jarmarku był koncert świąteczny Amelii Lubicz-Miszewskiej wraz z zespołem. Wykonali oni kolędy i pastorałki w wersji jazzowej.

Bardzo dziękujemy wszystkim wystawcom za przygotowanie stoisk oraz wszystkim przybyłym za stworzenie wspaniałej atmosfery świąt. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie!

 

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 20-12-2023 08:55 Modyfikował(a): Magdalena Przybylska Data modyfikacji: 15-05-2024 08:17
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry