Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Złote Gody Paśtwa Grażyny i Andrzeja Masalskich

“Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się na zawsze w radości i smutku bez względu na dobry czy zły los.”                                                                               Jan Paweł II

Pięćdziesiąt lat minęło, jak jeden dzień tak oto podsumowują swój jubileusz 50- lecia pożycia małżeńskiego Pani Grażyna i Pan Andrzej Masalscy. 21 lutego br. w Sali Senioralnej odbyło się wspaniałe wydarzenie, które wraz z Jubilatami świętowała rodzina.

Wczoraj w Sali Senioralnej mieliśmy okazję obchodzić 50 rocznicę wspólnego pożycia małżeńskiego Państwa Masalskich. Na początku uroczystości zabrała głos Pani Magdalena Kunicka - Chabińska z Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebnicy. Następnie Jubilaci w odnowili przysięgę małżeńską, po której Pani Wójt Agnieszka Wersta wręczyła Jubilatom medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, legitymacje, listy gratulacyjne oraz upominek wraz z kwiatami.

Pani Grażynie i Panu Andrzejowi towarzyszyli w tym dniu synowa oraz wnukowie, którzy uwiecznili tę doniosłą chwilę wpisem do księgi pamiątkowej. Następnie wszyscy na pamiątkę zrobili sobie wspólną fotografię oraz zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci pysznego tortu. Rozmów, wspomnień oraz wzruszeń było bardzo wiele. Jubilaci wspominali okres zapoznania się oraz drogę, jaką przeszli wspólnie idąc przez życie.   

Wraz z przytoczonymi słowami: pięćdziesiąt lat minęło, jak jeden dzień, w dniu złotej rocznicy ślubu, przychodzi również refleksja nad tym, co złożyło się na ten piękny i długi jubileusz. Chcąc ubrać te piękne lata w liczby, spróbujmy przeliczyć, ile to wspólnych miesięcy Jubilaci spędzili razem, a jest ich 600, idąc dalej i jeszcze bardziej szczegółowo wychodzi 18262 wspólnie spędzonych dni. To imponujący wynik. Ile złożyło się na nie wschodów i zachodów słońca, wspólnych śniadań, spacerów czy obejrzanych filmów? Na pewno mnóstwo. Pięćdziesiąt wspólnych lat, a wraz z nimi pięćdziesiąt wspólnie spędzonych świąt, wakacji, rocznic ślubu.

Złote gody, to jeden z piękniejszych jubileuszy dających świadectwo miłości i szacunku. W tak ważnej rocznicy istotne jest przede wszystkim, wsparcie i troska o drugą osobę. Dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat spędzonych w zdrowiu i szczęściu oraz wielu cudownych chwil spędzonych w gronie rodzinnym.

 

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 22-02-2024 08:38 Modyfikował(a): Magdalena Przybylska Data modyfikacji: 15-05-2024 08:18
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry