Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Światłowód w Gminie Zawonia - wizyta przedstawiciela firmy Zicom Next na sesji Rady Gminy Zawonia

Wczoraj odbyła się LXII Sesja Rady Gminy, po której Pani Wójt Agnieszka Wersta zaprosiła Pana Mariusza Kusia reprezentującego wykonawcę do przedstawienia krótkiej informacji o budowanym światłowodzie.
Firma Zicom Next, polski operator telekomunikacyjny, dzięki uzyskaniu dofinansowania w ramach środków unijnych FERC 01.01 Zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego Internetu szerokopasmowego, rozpoczęła przygotowania do realizacji projektu budowy sieci światłowodowej w gminie Zawonia w ramach projektu „Światłowód trzebnicki”.
Docelowo zasięgiem sieci, mają zostać objęte gospodarstwa domowe,a internet szerokopasmowy dotrze do wszystkich miejscowości na terenie naszej gminy. Łączna kwota dofinansowania tego przedsięwzięcia ze środków Unii Europejskiej wyniosła 17 648 869,84 zł.
Niedługo uruchomimy na stronie internetowej gminy zakładkę dotyczącą tej inwestycji, aby na bieżąco Państwa informować o postępach prac. Jeżeli będą Państwo zainteresowani przyłączeniem światłowodu, do swojego budynku będzie istniała taka możliwość.
Sieć budowana będzie napowietrznie na już istniejących słupach energetycznych oraz ziemnymi przyłączami, w związku z tym konieczne jest uzyskanie zgody osób prywatnych na wykonanie przyłącza.
W związku z powyższym w najbliższym półroczu zostaną Państwo poproszeni o wyrażenie zgód na udostępnienie nieruchomości (działki) w celu przeprowadzenia prac projektowych i instalacyjnych, które najprawdopodobniej będą dostępne u sołtysów.
Zaangażowanie Państwa i dobra współpraca pomiędzy realizatorem i samorządem gminnym jest istotniejszych aspektów w procesie realizacji przedsięwzięcia i zakończenia budowy sieci w jak najkrótszym terminie.
Poniżej przedstawiamy krótki filmik z przedstawicielem firmy Zicom Next.
 
Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 01-03-2024 09:56 Modyfikował(a): Magdalena Przybylska Data modyfikacji: 01-03-2024 09:58
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry