Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Samorząd Przyjazny KGW. Głosuj na Gminę Zawonia!

Zaangażowanie samorządu gminnego w wsparcie i zachęcenie mieszkańców do aktywności i współdziałania na terenie gminy Zawonia poskutkowało utworzeniem i zarejestrowaniem swojej działalności przez 5 kół gospodyń wiejskich: KGW Czeszowianki, KGW “Pęciszowianie”, KGW Złotowianki, Koło Gospodyń Wiejskich – Zawońskie Babeczki, KGW Niedary.

W celu zachęcenia do wspólnego działania gmina Zawonia zorganizowała spotkania informacyjno-promocyjne, na których zostały przedstawione przepisy prawa regulujące działalność kół gospodyń wiejskich oraz prawne aspekty ich zakładania i funkcjonowania.

Dodatkowo zorganizowane zostały, z inicjatywy zawońskiego samorządu, szkolenia mające na celu przybliżenie członkiniom nowo powstałych kół zasad pisania wniosków dotacyjnych oraz możliwości wsparcia ich działalności, poprzez udział w różnych konkursach organizowanych przy udziale środków publicznych i prywatnych, których celem jest wspieranie działalności statutowej KGW. Owocem tych szkoleń są liczne wnioski dotacyjne składane przez KGW.

KGW z terenu gminy Zawonia uczestniczą wspólnie z samorządem i GOK Zawonia w dożynkach wiejskich, jarmarkach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie gminy, wspierają WOŚP, akcje charytatywne i wszelkie inicjatywy, które mają na celu dobro i integrację mieszkańców.

Opis planowanych działań w przyszłości na rzecz KGW:

  • Dalsze działania informacyjno-szkoleniowe, których celem będzie zachęcenie kolejnych sołectw do utworzenia kolejnych KGW (szkolenia i spotkania).
  • Zorganizowanie powiatowego kongresu KGW, na którym przedstawiony zostanie dorobek i przykłady działań i aktywności podejmowanych i realizowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, które nasycać optymizmem i pomysłami do dalszej działalności uczestników wydarzenia.
  • Zorganizowanie konkursu „Działamy, więc pokazujemy” na najciekawsze inicjatywy zrealizowane przez koła gospodyń wiejskich z terenu gminy Zawonia.

Więcej informacji pod adresem: https://plebiscyt.kolagospodynwiejskich.org/samorzad-przyjazny-kgw-gmina-zawonia

gmina-zawonia-1.jpeg

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 05-03-2024 13:45
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry