Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Dzień Dziecka w Czeszowie - Bieg na Orientację SNOB

1 czerwca w Czeszowie z okazji Dnia Dziecka odbył się Bieg na Orientację organizowany przez Fundację SNOB. Ta coroczna impreza łączy zabawę i aktywność fizyczną oraz uczy dzieci współpracy i zdrowej rywalizacji.

Jak wspominają sami organizatorzy – rajd jest dla wszystkich, dla dorosłych i dzieci. Przy organizacji skupiają się też na osobach towarzyszących zawodnikom, kibicom i mieszkańcom. Ważna jest też sama idea propagowania kutury sportu, dobrego samopoczucia i zdrowego stylu życia.

Impreza podzielona była na 3 części:

  • Rajd SNOB Indywidualnie.
  • Rajd na orientację SNOBek Drużynowo.
  • Rajd na orientację SNOBek Indywidualnie.

Gmina Zawonia oraz Pani Wójt Agnieszka Wersta objęli patronatem dziecięcy Bieg na Orientację SNOB-ek.

W ramach rajdu SNOBek zostały przygotowane 3 krótkie trasy o różnym stopniu trudności, które dedykowane były dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Każdy uczestnik, który ukończył jedną z tras: Żak, Orlik, Młodzik - otrzymał upominek niespodziankę, a Ci, co wzięli udział w trasach Orlik i Młodzik mogli włączyć się do rywalizacji o podium i nagrody.

Jak co roku podczas rajdu można skorzystać z punktu konsultacyjnego dot. choroby, jaką jest cukrzyca, gdzie każdy mógł bezpłatnie wykonać badanie poziomu glukozy we krwi, dokonać pomiaru ciśnienia krwi.

O zaplecze gastronomiczne zadbały nasze wspaniałe Panie z KGW Czeszowianki, które zrobiły wiele pyszności na słodko i na słono.

Oprócz samego rajdu było wiele innych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych i choć ze względu na pogodę nie wszystko udało się zrealizować, to trzeba przyznać, że zabawa była przednia!

Bardzo dziękujemy jeszcze raz organizatorom i osobom, które przyczyniły się do powstania tej imprezy oraz wszystkim uczestnikom. Zaś zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 06-06-2024 16:52 Modyfikował(a): Magdalena Przybylska Data modyfikacji: 07-06-2024 12:09
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry