Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Tarnowcu

13 czerwca o godz. 17.00 nastąpiło oficjalne otwarcie świetlicy wiejskiej w Tarnowcu, która była realizowana przez firmę TOM-INSTAL Sp. z o.o. z Wrocławia w ramach zadania pn.: „Budowa świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem oraz  zagospodarowaniem terenu w sołectwie Tarnowiec”. Główną atrakcją był występ iluzjonisty – Pana Ząbka.

Pierwsi goście przybyli już przed 17.00, oglądając przestrzeń, która jeszcze niedawno była tylko niewielkim placem zabaw.

O godz. 17.00 dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Agnieszka Buczak powitała przybyłych gości oraz zaprosiła Wójta gminy Zawonia Panią Agnieszkę Werstę, Pana Czesława Warzechę sołtysa wsi Tarnowiec oraz Pana Tomasza Gałkę przedstawiciela firmy Tom-Instal do uroczystego przecięcia wstęgi.

Następnie wyświetlono krótki film z realizacji zadania oraz poproszono Panią Wójt o zabranie głosu. W swojej przemowie wyraziła radość z ukończonej inwestycji. Nowo wybudowana świetlica została wyposażona w najnowsze techniki energooszczędne poprzez montaż: pompy ciepła i ogrzewania podłogowego, paneli fotowoltaicznych, oświetlenia led na zewnątrz i wewnątrz budynku oraz 3 klimatyzatory. Oprócz budowy samej świetlicy wiejskiej wykonawca zagospodarował teren wokół niej, poprzez nasadzenia, parking oraz nowy plac zabaw. Co ważne świetlica jest również przystępna dla osób niepełnosprawnych.

Wspomniała również, że świetlice wiejskie to serce każdej miejscowości, gdzie kumuluje się cała społeczność wiejska. To w tych miejscach odbywają się zazwyczaj najważniejsze wydarzenia z udziałem, dlatego tak ważne jest, aby tych świetlic było, jak najwięcej. Następnie serdecznie podziękowała wszystkim zaangażowanym z tworzenie tego wspaniałego miejsca oraz wręczyła symboliczne statuetki przedstawicielom firmy Tom-Instal, Pani Ilonie Buczak-Badowskiej kierownikowi referatu inwestycji, Panu Romanowi Żyto za nadzór nad inwestycją oraz sołtysowi wsi Tarnowiec za nieocenione wsparcie.

Po przemowie Wójta Gminy Zawonia głos zabrali goście: Pan Janusz Szydłowski -wicestarosta powiatu Trzebnickiego, który pogratulował nam tej wspaniałej inwestycji, Pani Grażyna Ogrodowicz -Nitka, oraz Panie dyrektorki jednostek organizacyjnych gminy Zawonia.

Przy tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć tortu, na którym widniał wizerunek świetlicy wiejskiej. Pani Wójt wraz z Panią kierownik referatu inwestycji dokonały symbolicznego pokrojenia oraz poczęstowania zgromadzonych gości.

Ostatnim punktem uroczystości był występ iluzjonisty – Pana Ząbka, który był uczestnikiem programu Mam Talent. Pan Ząbek to nietuzinkowa postać, magik i performer, który wprowadził widzów w tajniki magii, wchodząc w żywą interakcję z widownią. Trzeba przyznać, że śmiechu było co niemiara, który doprowadzał niekiedy do przysłowiowego bólu brzucha. Po występie podziękowano mieszkańcom za przybycie i wspólne świętowanie tego wspaniałego wydarzenia.

Koszt inwestycji to 2 250 000 zł I tutaj chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Pawłowi Hreniakowi, z którego rąk otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 2 mln 50 tys. zł na realizację tego zadania.

 

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 14-06-2024 10:43 Modyfikował(a): Magdalena Przybylska Data modyfikacji: 14-06-2024 10:56
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry