Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

VI edycja Rajdu Kurhanów

W minioną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w corocznym Rajdzie Kurhanów w miejscowości Niedary z Kocich Gór. W tym roku odbyła się już VI edycja tego rajdu.

O godzinie 10.00 wszyscy zebrani pod świetlicą wiejską zostali przywitani przez Pana Jerzego Lewandowskiego.
Na samym początku został rozstrzygnięty wcześniej ogłoszony konkurs na osoby, które pojawią się z najdalszego zakątka Polski lub świata.
Z północy: 499 km – Ola i Marcin z Gdyni;
Z południa: 321 km. – Dawid z Pragi;
Ze wschodu: 8 km. - Zbyszek Rodziewicz;
Z zachodu: 44 km. Wiesia i Beata z Brzegu Dolnego.

Następnie nastąpiło uroczyste odsłonięcie przez Agnieszkę Werstę - Wójta Gminy Zawonia oraz Sołtysa wsi Pana Grzegorza Idzikowskiego rzeźby kota, która została wykonana przez artystę rzeźbiarza Pana Kazimierza Durawę. Odsłonili również barometr, w postaci kamienia.
Nadszedł czas na rozpoczęcie rajdu. Pani Wójt Gminy Zawonia wraz z dziećmi przecięła wstęgę, co oznaczało nic innego, jak początek wędrówki, którą prowadził komandor Pan Ludomir Domański wraz z żoną.

Podczas rajdu można było poznać nie tylko bogatą historię niedariańskich Kurhanów, ale również Polany Grochowskiej i dębu grochowskiego, gdzie zgodnie z tradycją wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie.

Po rajdzie obok świetlicy miały miejsce liczne atrakcje, loterie i konkursy. Było można również zjeść pyszne wyroby przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Ciacha z Niedar.

I choć pogoda czasem płatała figla, to trzeba przyznać, że drugiego takiego rajdu w świecie nie ma i nie możemy się doczekać kolejnej edycji‼

 

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 05-07-2024 12:28
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry