Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Pulsyksometry od Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska

9 grudnia Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska przekazało dla Gminy Zawonia 30 szt. pulsyksometrów, które następnie zostały przekazane przez Wójta Gminy Zawonia Agnieszkę Werstę, na ręce Kierownika ZP ZOZ Małgorzaty Wieczorek-Zdziarskiej.

Pulsoksymetr Creative PC-60A to sprzęt o nowoczesnym wyglądzie i zaawansowanej technologii. Urządzenie służy do sprawdzenia pomiaru natlenienia krwi (SpO2) i pomiaru tętna. Pulsyksometry będą wypożyczane przez ośrodek zdrowia, mieszkańcom gminy, którzy zachorują i będą mieli problemy z oddychaniem.

Niezmiernie się cieszymy, że otrzymaliśmy te niezbędne urządzenia, gdyż dzięki temu będziemy mogli lepiej wspierać w chorobie naszych mieszkańców. W tym miejscu warto także przypomnieć, że Aglomeracja Wrocławska - od samego początku jej założenia, działa dla naszych dzieci i seniorów, a w czasie pandemii wspiera nas także rzeczowo. Organizacja dostarczyła do nas maseczki oraz środki do dezynfekcji. Rok rocznie to Stowarzyszenie, do którego należy nasza gmina, organizuje wyjazdy do różnych miejsc kultury, skierowane do osób z różnych grup wiekowych z naszej gminy. Niestety w tym roku w związku z COVID-19, nie odbyły się planowane wyjazdy. Niemniej jednak mamy nadzieję, iż w przyszłym roku założone cele uda się zrealizować.

Wiemy, że na wsparcie Stowarzyszenia zawsze możemy liczyć, a współpraca z członkami Stowarzyszenia, na które składa się 21 gmin, układa się bardzo dobrze. Wspólnie dbamy o mieszkańców i o rozwój regionów.
Na zdjęciu widać ustawione w piramidę opakowania w których są pulsoksymetry, przekazane dla Gminy Zawonia ze Stowarzyszenia Aglomeracja WrocławskaNa zdjęciu na wprost stoi Wójt Gminy Zawonia, a po prawej stronie Kierownika ZP ZOZ. Na stole leżą pulsoksymetry, które Pani Wójt przekaże Pani Kierownika Ośrodka Zdrowia.

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 10-12-2020 12:43 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 10-12-2020 12:46
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry