Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Miejsca przyjazne rowerzystom 2021 - IV Nabór

Zapraszamy do przystąpienia do sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Jeśli spełniasz kryteria - złóż wniosek i dołącz do grupy certyfikowanych usługodawców. Nabór trwa do 14 lutego 2021.

Jeśli prowadzisz działalność w branży usług turystycznych lub pokrewnych a Twoimi klientami są rowerzyści, działasz na obszarze Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, spełniasz wszystkie kryteria obowiązkowe, chcesz współpracować w grupie usługodawców turystycznych i zależy Ci na zwiększeniu liczby turystów rowerowych w Twoim obiekcie, przyłącz się do sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej. 

O oznaczenie jako MIEJSCE PRZYJAZNE ROWERZYSTOM w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej mogą starać się podmioty prowadzące działalność na jej obszarze: powiat milicki (gminy Cieszków, Krośnice, Milicz), powiat trzebnicki (gminy Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała, Zawonia, Żmigród) oraz gminy Wąsosz, Wołów, Dobroszyce i Twardogóra.  Wszystkie wymienione samorządy poza Trzebnicą, są członkami Stowarzyszenia Gmin i Powiatów "Dolnośląska Kraina Rowerowa" i wspólnie budują markę regionu, poprzez różnorodne inwestycje w infrastrukturę rowerową - drogi rowerowe, modernizacja i oznakowanie szlaków i dojazdu do atrakcji, ogólnodostępne miejsca przystankowe, czy organizację wydarzeń rowerowych. 

Celem sieci MIEJSC PRZYJAZNYCH ROWERZYSTOM jest wyróżnienie tych obiektów usługowych, które mają ofertę dostosowaną do potrzeb i oczekiwań rowerzystów oraz informowanie rowerzystów o tych miejscach.

Podmioty ubiegające się o oznaczenie muszą spełnić kilka kluczowych kryteriów tj.:
- bezpieczny parking rowerowy;
- zamykane miejsce do bezpiecznego przechowania rowerów przez noc w obiektach noclegowych;
- dostępność do informacji o obszarze: bezpłatnych ulotek, wizytówek, odpłatnych map, atlasów, przewodników itp.;
- zestaw narzędzi do samodzielnej naprawy/regulacji roweru oraz kontakty do pobliskich sklepów i miejsc naprawy rowerów;
- informacje o innych Miejscach Przyjaznych Rowerzystom;
- informacje o wypożyczalniach rowerów, organizowanych imprezach, wycieczkach rowerowych.

Mile widziane są też różne udogodnienia, np.:
- profesjonalny warsztat rowerowy;
- podjazdy, stojaki dla rowerów;
- myjka ciśnieniowa do mycia rowerów;
- stacja do ładowania rowerów elektrycznych;
- transport rowerzystów i rowerów.

Otrzymanie oznaczenia jest bezpłatne, a podmiot otrzymuje stosowny certyfikat i tabliczkę do umieszczenia przez swoim lokalem. Informacje o ofercie pojawiają się na stronie www.dolnoslaskakrainarowerowa.pl oraz w publikacjach wydawanych przez Stowarzyszenie. Ofertę MPR promuje się na targach i festiwalach, na profilach w mediach społecznościowych. W zamian za to podmiot jest zobowiązany do współpracy i promocji sieci – umieszczenia informacji o sieci Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, udzielania informacji o innych podmiotach, prowadzenia sprzedaży materiałów o obszarze, uczestnictwa w spotkaniach oraz akcjach promocyjnych, osobiście lub poprzez wkład rzeczowy (np. nagrody w konkursach).  

Chętne podmioty zapraszamy do składania wniosków. 
Nabór trwa  od 4 stycznia do 14 lutego 2021r. W tym okresie należy wysłać wypełniony formularz, stosowne zaświadczenia (jeśli dotyczą), zdjęcia podmiotu, dla którego ma być przyznane oznaczenie, wskazujące na jego przyjazność dla rowerzystów. Wnioski, które wpłyną po terminie, będą rozpatrywane w następnym naborze w roku 2022. 

Wszystko należy przesłać mailem na adres: lub, jeśli zdjęcia są bardzo duże, transferem poprzez www.wetransfer.com na podany powyżej adres.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem, gdzie opisane są kryteria obowiązkowe i nieobowiązkowe oraz procedura naboru, zobowiązania i przywileje wynikające z członkostwa w sieci (np. obowiązek oznakowania czy przekazanie vouchera na swoje usługi).  

Informacje:

Formularz zgłoszeniowy oraz regulaminy znajdują się na stronie internetowej Dolnośląskiej Krainy Rowerowej. W celu ich ściągnięcia - KLIKNIJ TUTAJ.

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 11-01-2021 08:57 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 03-02-2021 12:20
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry