Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Stowarzyszenie Klubu Sportowego Victoria Zawonia

Stowarzyszenie Klubu Sportowego „Victoria Zawonia” powstało w 2009 r., z inicjatywy śp. Stanisława Wolnego i Grzegorza Olżyńskiego (który pełnił funkcję prezesa w latach 2009-2017), a siedziba (udostępniona przez ówczesną Dyrektor GOK Panią Elżbietę Michtę) znajdowała się w budynku Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Szkolnej 1, natomiast w ramach rozgrywek Stowarzyszenie korzystało ze starego (nieistniejącego już) boiska we wsi Sędzice.

Początki nie były najlepsze, ale SKS Victoria Zawonia prężnie się rozwijało, pozyskując w trakcie swojej działalności kolejnych działaczy, piłkarzy i sympatyków. Obecnie siedziba „Victorii Zawonia” znajduje się w Sędzicach, w budynku świetlicy, natomiast piłkarze do rozgrywek i treningów korzystają z boiska w Sędzicach oraz Hali Sportowej w Tarnowcu.

Stowarzyszenie w swojej ponad dziesięcioletnej historii, uczestniczyło w rozgrywkach przez pięć sezonów - w klasie rozgrywkowej „A” (lata: 2013-2017) oraz może się poszczycić zwycięstwem nad IV-ligową drużyną Polonii Trzebnica w rozgrywkach Pucharu Polski. W obecnym sezonie tj. od 2020r., drużyna Victorii ponownie będzie rozgrywać swoje mecze w klasie "A".

Klub piłkarski, od czasu powstania - zajmuje się organizacją i popularyzowaniem piłki nożnej w Gminie Zawonia, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu dla młodzieży i dorosłych. Aktualnie „Victoria” jest jedyną organizacją sportową na terenie gminy, zajmującą się piłką nożną w grupie wiekowej - seniorów. Ponadto, dzięki uczestnictwu w rozgrywkach ligowych i pucharowych, organizowanych m.in. przez DZPN, klub piłkarski przyczynia się do popularyzowania Gminy Zawonia, jako gminy przyjaznej sportowi.

W 2019 roku Victoria Zawonia, podczas uroczystej gali, zorganizowanej w świeżo wyremontowanej siedzibie GOK, obchodziła jubileusz z okazji 10-lecia działalności, która była świetną okazją do spotkania po latach byłych i obecnych działaczy, trenerów (m.in. Artura Zycha, Leszka Karbownika), piłkarzy i sympatyków naszego klubu, a ponadto do wyboru Piłkarza X-lecia, którym został Mateusz Wawszczyk.

Należy również wspomnieć, ze drużyna piłkarska Victorii Zawonia, zyskała także zaangażowaną grupę kibiców, o czym można się przekonać, obserwując na żywo zmagania naszej drużyny.

Honorowy Prezes SKS Victoria ZawoniaGrzegorz Olżyński.
Trenerzy: Grzegorz Szelawa, Paweł Łaskawski, Grzegorz Rogowski, Mateusz Kmieć.

Do końca 2020 r. Prezesem SKS Victoria Zawonia był Pan Marek Buca, natomiast Kierownikiem SKS Victoria Zawonia Pan Robert Wieczorek. Od 2021 r. Prezesem SKS Victoria Zawonia  został Pan Paweł Łaskawski, a V-ce Prezesem Pan Mateusz Kmieć.

Piłkarze: Hubert Bartela, Krystian Bobowski, Marcin Chwalibóg, Karol Cyndecki, Norbert Dudek, Rafał Dziadek, Michał Grzybowski, Dawid Kmieć, Michał Kochmański, Kamil Leszczyński, Dominik Dudek, Paweł Łaskawski, Adrian Maj, Piotr Mazur, Hubert Radziejowski, Grzegorz Rogowski, Miłosz Mazij, Paweł Grech, Maciej Waleszczuk, Paweł Wawszczyk, Mateusz Wawszczyk, Mateusz Kmieć, Kacper Kundera, Maciej Kaczmarek, Marcin Madeja.

Strona FB SKS Victoria Zawonia - kliknij tutaj

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 06-10-2020 15:59 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 26-02-2021 12:03
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry