Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Uczniowski Klub Sportowy "Olimpijczyk" Czeszów

Pierwsza inicjatywa założenia stowarzyszenia sportowego w Czeszowie pojawiła się w 2006 roku ze strony Pani Marii i Tadeusza Przekwas, którzy w tymże roku powołali do życia LZS Czeszów. Klub sportowy prowadził szkolenie z zakresu piłki nożnej oraz  brał udział w rozgrywkach DZPN w Wrocławiu, w lidze trampkarzy, a trenerem zespołu był Krzysztof Siwik. Jednak z przyczyn organizacyjnych, klub po okresie jednego roku, zawiesił swoją działalność sportową.

W 2014 roku z inicjatywy nauczycieli, rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej w Czeszowie odwieszono działalność Klubu sportowego. Zmieniona został nazwa klubu na Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk Czeszów. Prezesem Klubu został Pan Krzysztof Siwik, a zastępcą prezesa śp. Pan Igor Świerkowski, skarbnikiem zaś Pani Alicja Kulik. Członkami zwyczajnymi Klubu byli i są nauczyciele oraz rodzice, natomiast uczestnikami Klubu są dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Czeszowie.

Obecny zarząd Klubu:
Krzysztof Siwik – prezes; trener,
Renata Węgrzyniak – zastępca prezesa,
Alicja Kulik – skarbnik/ kierownik.

Członkowie Klubu trenują głównie na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej w Czeszowie, prowadzone są także szkolenia sportowe w zakresie 4 sekcji sportowych: piłka siatkowa, piłka nożna, akrobatyka oraz lekkoatletyka. Ww. zajęcia sportowe zazwyczaj przyciągają dzieci w wieku 5-14 lat.

Klub UKS Olimpijczyk Czeszów ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową w Czeszowie oraz wszystkie działania organizacyjne i sportowe prowadzi wspólnie i na rzecz uczniów Szkoły Podstawowej w Czeszowie. Klub może poszczycić się licznymi sukcesami sportowymi, w szczególności w zakresie piłki siatkowej. Uczniowie - zawodnicy UKS Olimpijczyk Czeszów maja na swoi koncie następujące osiągnięcia:

 • sekcji piłki siatkowej:
 1. 2017r. III m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego Gimnazjum w piłce siatkowej chłopców,
 2. 2018r. I m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego Gimnazjum w piłce siatkowej chłopców,
 3. 2019r. I m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego Gimnazjum w piłce siatkowej chłopców,
 4. 2019r. I m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego VI w piłce siatkowej dziewcząt,
 5. 2020r. III m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego Szkół Podstawowych w piłce siatkowej chłopców,
 6. 2020r. II m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego VI w piłce siatkowej chłopców,
 • sekcja piłki plażowej:
 1. 2016r. II m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce plażowej chłopców,
 2. 2017r. I m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce plażowej chłopców,
 3. 2017r. III m-c – Półfinał Strefy Wrocławskiej w piłce plażowej chłopców w Strzelinie,
 4. 2017r. III m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce plażowej dziewcząt,
 5. 2018r. II m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce plażowej chłopców,
 6. 2019r. I m-c – Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w piłce plażowej chłopców,
 7. 2019r. I m-c – XXIV Memoriał im. Józefa Krakowskiego w Sycowie.

Klub od czasu powstania reprezentuje Gminę Zawonia, zajmując się popularyzowaniem piłki siatkowej, piłki plażowej, akrobatyki, lekkoatletyki oraz zajęć ogólnorozwojowych o ww. profilu, jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu dla dzieci. „Olimpijczyk” stawia przede wszystkim na aktywność ruchową, która sprzyja prawidłowemu rozwojowi organizmu dziecka, rozwijając mięśnie, koordynację, podnosząc sprawność i wydolność fizyczną.

W Klubie propaguje się także alternatywne sposoby na spędzenie wolnego czasu.

W trakcie wakacji Klub organizuje dla dzieci z terenu Gminy Zawonia półkolonie pn. ,,Słoneczne wakacje’’, a w ferie zimowe półkolonie pn. ,,Aktywne ferie’’, odciągając tym samym dzieci od uzależniających gier komputerowych, smartfonów, czy ogólnie rzecz ujmując - od świata wirtualnego na rzecz otaczającej nas rzeczywistości. W trakcie półkolonii Klub organizuje wyjazdy na łyżwy, sanki, narty, basen – w sezonie zimowym oraz piesze wycieczki w góry, rajdy oraz inne wartościowe wydarzenia sportowe – w sezonie letnim. Dotychczas zorganizowano 14 edycji półkolonii, które niezmiennie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

Głównym celem Klubu jest aktywizacja dzieci z terenu Gminy Zawonia pod względem aktywności fizycznej i sportu oraz wyrobienia u nich zamiłowania do wszelkich form aktywności fizycznej. Dewizą i sztandarowym hasłem Klubu jest: „Biegać, skakać, tańczyć pływać, zawsze w ruch wypoczywać.”

Strona FB UKS "Olimpijczyk" - kliknij tutaj

 

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 06-10-2020 16:10 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 14-01-2021 10:03
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry