Oddaj próbkę 15 maja i zostań dawcą szpiku!
Tak jak już od dłuższego czasu zapowiadamy 15 maja na parkingu, przy budynku Urzędu Gminy Zawonia będzie można oddać krew, ale jeśli myśleli Państwo kiedyś o zostaniu dawcą szpiku, to jest idealna okazja, bo wraz z akcją oddania krwi będzie można również oddać próbkę wymazu i dołączyć do dawców szpiku.
Co ważne, pobranie próbki jest całkowicie bezbolesne i trwa zaledwie chwilę!
- Bierzesz specjalną, długą pałeczkę (wymazówkę).
- Przez kilkanaście sekund pocierasz nią wewnętrzną stronę policzka.
- Gotowe! Próbka trafia do badania, a Ty trafiasz do bazy potencjalnych dawców. Bez igieł, bez bólu, bez stresu!
Pamiętajmy, że dla wielu pacjentów z nowotworami krwi niespokrewniony dawca to jedyna szansa na ratunek. Rejestrując się, stajesz się czyimś genetycznym bliźniakiem i dajesz najpiękniejszy prezent – nadzieję na jutro..











