Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoni obronił tytuł! Za nami II edycja turnieju o Puchar Wójta Gminy Zawonia
29 maja br. odbyła się II edycja międzyszkolnego turnieju o Puchar Wójta Gminy Zawonia. Uczniowie z Czeszowa i Zawoni rywalizowali na boisku oraz w quizie wiedzy. Choć puchar trafił do zeszłorocznych zwycięzców, w tych zawodach tak naprawdę nie ma przegranych.
W zmaganiach wzięły udział reprezentacje Szkoły Podstawowej im. ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni. Uczniowie mierzyli się ze sobą nie tylko w dyscyplinach stricte sportowych na boisku, ale także w quizie wiedzy ogólnej.
Sama formuła turnieju wymagała od uczestników zarówno doskonałej kondycji fizycznej, jak i ogromnej wiedzy. Uczniowie zmierzyli się łącznie w 12 zróżnicowanych konkurencjach, wśród których znalazły się:
- Zmagania sprawnościowe: rzuty do kosza, flagówka, skok z miejsca, frisbee, skakanka, brzuszki, odbicia piłki oraz bieg wahadłowy.
- Gry zespołowe: tradycyjne, pełne emocji mecze piłki nożnej oraz piłki siatkowej.
- Quiz wiedzy ogólnej: wymagający umysłowej koncentracji test z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz matematyki.
Rywalizacja od samego początku stała na bardzo wysokim poziomie. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Ostatecznie puchar przechodni trafił ponownie do rąk zeszłorocznych triumfatorów – zawodników z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni.
Po tak zaciętej walce przyszedł czas na wielki finał i zasłużone świętowanie. Wójt Gminy Zawonia Pani Agnieszka Wersta oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zawonia Pani Grażyna Ogrodowicz-Nitka wręczyły zawodnikom okazałe trofeum oraz pamiątkowe medale. Po oficjalnej ceremonii i sportowych zmaganiach na wszystkich czekała wyjątkowo pyszna niespodzianka – gorąca pizza, która była doskonałą okazją do wspólnych rozmów oraz integracji obu drużyn.
Choć sportowe emocje były ogromne, to w rezultacie ostateczny wynik schodzi na dalszy plan. W tym wydarzeniu najważniejszy był sam udział, integracja młodzieży. Bez względu na to, kto wzniósł puchar, wygranymi są wszyscy uczestnicy, którzy podjęli w tym dniu wyzwanie.
W dobie smartfonów każda inicjatywa odciągająca młodzież od ekranów jest na wagę złota. Gratuluję drużynom wspaniałej postawy! – podsumowała Wójt Gminy Zawonia, Agnieszka Wersta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia i jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom!
Galeria zdjęć










