Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawoni obronił tytuł! Za nami II edycja turnieju o Puchar Wójta Gminy Zawonia

29 maja br. odbyła się II edycja międzyszkolnego turnieju o Puchar Wójta Gminy Zawonia. Uczniowie z Czeszowa i Zawoni rywalizowali na boisku oraz w quizie wiedzy. Choć puchar trafił do zeszłorocznych zwycięzców, w tych zawodach tak naprawdę nie ma przegranych.

W zmaganiach wzięły udział reprezentacje Szkoły Podstawowej im. ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni. Uczniowie mierzyli się ze sobą nie tylko w dyscyplinach stricte sportowych na boisku, ale także w quizie wiedzy ogólnej.

Sama formuła turnieju wymagała od uczestników zarówno doskonałej kondycji fizycznej, jak i ogromnej wiedzy. Uczniowie zmierzyli się łącznie w 12 zróżnicowanych konkurencjach, wśród których znalazły się:

  • Zmagania sprawnościowe: rzuty do kosza, flagówka, skok z miejsca, frisbee, skakanka, brzuszki, odbicia piłki oraz bieg wahadłowy.
  • Gry zespołowe: tradycyjne, pełne emocji mecze piłki nożnej oraz piłki siatkowej.
  • Quiz wiedzy ogólnej: wymagający umysłowej koncentracji test z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz matematyki.

Rywalizacja od samego początku stała na bardzo wysokim poziomie. Każdy z uczestników dał z siebie wszystko, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. Ostatecznie puchar przechodni trafił ponownie do rąk zeszłorocznych triumfatorów – zawodników z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zawoni.

Po tak zaciętej walce przyszedł czas na wielki finał i zasłużone świętowanie. Wójt Gminy Zawonia Pani Agnieszka Wersta oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zawonia Pani Grażyna Ogrodowicz-Nitka wręczyły zawodnikom okazałe trofeum oraz pamiątkowe medale. Po oficjalnej ceremonii i sportowych zmaganiach na wszystkich czekała wyjątkowo pyszna niespodzianka – gorąca pizza, która była doskonałą okazją do wspólnych rozmów oraz integracji obu drużyn.

Choć sportowe emocje były ogromne, to w rezultacie ostateczny wynik schodzi na dalszy plan. W tym wydarzeniu najważniejszy był sam udział, integracja młodzieży. Bez względu na to, kto wzniósł puchar, wygranymi są wszyscy uczestnicy, którzy podjęli w tym dniu wyzwanie.

W dobie smartfonów każda inicjatywa odciągająca młodzież od ekranów jest na wagę złota. Gratuluję drużynom wspaniałej postawy! – podsumowała Wójt Gminy Zawonia, Agnieszka Wersta.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia i  jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom!

Opublikował(a): Magdalena Przybylska Data publikacji: 01-06-2026 13:25

Przewiń do góryPrzewiń do góry