Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Stalowe, czerwone serce przed Urzędem Gminy Zawonia!

Nakrętki od serc dla serc!

Pojemnik w kształcie serca z przeznaczeniem na plastikowe nakrętki, dumnie stanął przed Urzędem Gminy Zawonia przy ul. Trzebnickiej 11. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim pomoc dla potrzebujących oraz dbałość o segregację odpadów!

Z tą wspaniałą inicjatywą wyszło małżeństwo mieszkające w Gminie Zawonia – Państwo Agnieszka i Grzegorz Chmielewscy, którzy w całości  sfinansowali to przedsięwzięcie. Oficjalne przekazanie serca miało miejsce 6 lipca. Wójt Gminy Zawonia oraz Przewodnicząca Rady Gminy Zawonia dziękując Darczyńcom za ten wspaniały gest serca, wręczyły im gadżety gminne oraz pamiątkowy dyplom.

Pamiętajmy, że do pojemnika należy wrzucać nakrętki z plastikowych butelek, tj. po nabiale, sokach w kartonie, kosmetykach, płynach do prania, płukania, a także różnych środkach chemicznych i przemysłowych. Jeżeli posiadają tekturowe, plastikowe lub metalowe elementy należy je wcześniej oczyścić. Nakrętki nie mogą mieć też etykiet czy cen. Ważne, by do pojemnika nie wrzucać innych przedmiotów.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez fundację, która poddaje je recyklingowi, a uzyskane z tego tytułu pieniądze, wpłacane są na cele charytatywne, takie jak m.in.: darmowa rehabilitacja dla potrzebujących, czy zakup sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami. Choć stalowe – serce to ma wielką moc! Dlatego serdecznie zachęcamy lokalną społeczność do współpracy i ich zbierania.

„Nakrętkowe serca” w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Nie jest to pierwsze serce na nakrętki, które znajduje się na terenie gminy Zawonia. Takie samo serce stoi również przy kościele w Czeszowie.

Na zdjęciu widać czerwone, stalowe serce, które znajduje się przez parkingiem przed Urzędem Gminy Zawonia, przed bankomatem.

Na zdjęciu widać od lewej strony: Wójta Gminy Zawonia Agnieszkę Wersta, Panią Agnieszkę Chmielewską, po prawej stronie: Przewodniczącą Rady Gminy Zawonia Grażynę Ogrodowicz-Nitka oraz Pana Grzegorza Chmielewskiego. W centralnym miejscu znajduje się ufundowane czerwone, stalowe serce na plastikowe nakrętki. W tle sala widowiskowa GOK oraz Urząd Gminy Zawonia.

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 07-07-2021 08:08 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 07-07-2021 12:05
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry