Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Oficjalne otwarcie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawoni

19 lipca oficjalnie otwarto nową siedzibę GOPS, która mieści się teraz pod biblioteką gminną w Zawoni. Uroczystość otwarcia rozpoczęła się przecięciem wstęgi przez panią Małgorzatę Matusiak Starostę Powiatu Trzebnickiego, panią Agnieszkę Werstę Wójta Gminy Zawonia oraz panią Marlenę Rajn Kierownika GOPS w Zawoni.

Pani Kierownik Marlena Rajn serdecznie przywitała gości, dziękując za przybycie. W tym ważnym wydarzeniu udział wzięli: Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Oleśnicy Jarosław Telka, Kierownik GOPS Joanna Wiraszka z Prusic, Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Narkomanii i Uzależnień Lekowych Jolanta Guzik z Prusic, Kierownik GOPS Agnieszka Szewczyk z Dobroszyc,  Tomasz Cygan z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w zastępstwie za Pana Roberta Korytkowskiego oraz z gminy Zawonia: Przewodnicząca Rady Gminy Zawonia Grażyna Ogrodowicz-Nitka, Skarbnik Jadwiga Kaczmarek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czeszowie Elżbieta Kędra, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszka Buczak, Główna Księgowa ZP ZOZ Grażyna Pyrzyńska oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawoni.

Pani Kierownik Marlena Rajn w swoim przemówieniu przedstawiła historię powstania GOPS w Zawoni oraz zwróciła uwagę na rolę tej placówki w życiu mieszkańców gminy, nawiązując do rodzaju usług, jakie oferuje ośrodek. Następnie Pani Kierownik podziękowała wszystkim zaangażowanym w powstanie nowej placówki, w szczególności Pani Wójt za wsparcie na każdym etapie tego inwestycyjnego procesu, a także pracownikom GOPS bez których ta placówka nie byłaby taką, jaką jest obecnie. Później Asystent Rodziny Pani Magdalena Sosnowska przeczytała sentencje, które w spójny sposób wiążą się z prowadzoną przez GOPS działalnością, wskazując, że „dobro wraca”, a „im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”.

Następnie głos zabrała Pani Wójt Agnieszka Wersta, zwracając uwagę na fakt, iż Gmina Zawonia stale się rozwija, a inwestycje zaplanowane w budżecie ukierunkowane są na potrzeby mieszkańców, czego właśnie dowodem jest nowa placówka GOPS. Pani Wójt podkreśliła też, że takie przedsięwzięcia i wydarzenia to sukces wielu ludzi. Na zakończenie złożyła serdecznie podziękowania wszystkim, którzy wnieśli znaczący wkład w realizację i pomyślność powstania nowej placówki.  

Kolejne przemówienie wygłosiła Pani Małgorzata Matusiak Starosta Trzebnicki, nawiązując do uprzednio wskazanych sentencji, których wyznacznikiem było dobro. Dobro okazywane drugiemu człowiekowi poprzez wspomaganie go w każdej możliwej formie. To właśnie pomoc społeczna umożliwia przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych tym, którzy nie są w stanie sami z nimi uporać oraz umożliwia im życie w warunkach odpowiadających godności człowieka. Następnie Pani Starosta przekazała na ręce Pani Kierownik GOPS W Zawoni podarunek w formie obrazu.

Po przemówieniach i wręczeniu przez Panią Wójt i Panią Kierownik upominków dla przybyłych gości, nastąpiła kolejna podniosła chwila, podczas której ks. proboszcz Czesław Przerada poświęcił nowe przestrzenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Po części oficjalnej nadszedł czas na tort przygotowany i zaprojektowany specjalnie na tę okazję przez Panią Magdalenę Bill z Pracowni Tortów i Wypieków Artystycznych z Obornik Śląskich, dla której tworzenie tortów to ogromna pasja. Tort wspólnie pokroiły Wójt i Kierownik GOPS.
Wydarzenie zakończyło się wspólnymi rozmowami zaproszonych gości, w miłej atmosferze, z przepysznymi słodko-słonymi akcentami.

Należy podkreślić, iż gruntowna modernizacja obiektu nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, którego udzieliły władze samorządowe oraz szczególna przychylność Pani Wójt Gminy Zawonia. Nową siedzibę charakteryzuje nowoczesny wystrój oraz przestronne pomieszczenia i korytarz. Rodzice z małymi dziećmi mogą skorzystać z obszernej toalety przystosowanej dla osób z niepełnosprawnościami. Zamontowana winda w szczególności ułatwi życie osobom mającym problemy z poruszaniem się. Te wszystkie elementy sprawiają, że nie tylko pracownicy, ale również klienci GOPS-u będą czuć się tutaj komfortowo.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 21-07-2021 13:59 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 21-07-2021 14:00
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry