Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

„Profilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław”

Zapraszamy do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego:

„PROFILAKTYKA CUKRZYCY W SUBREGIONIE WROCŁAWSKIM I M. WROCŁAW”

W jego ramach mieszkańcy będą mogli skorzystać z:

  • Bezpłatnych spotkań dotyczących profilaktyki cukrzycy i zdrowego trybu życia,
  • Bezpłatnych badań diagnostycznych w kierunku cukrzycy,
  • Bezpłatnych konsultacji z dietetykami i diabetologami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Wrocław i subregionu wrocławskiego, którzy mają powyżej 35-64 lata i nie posiadają w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej cukrzycy typu 2.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w programie odbywa się za pośrednictwem Ankiety rekrutacyjnej do pobrania na stronie: http://wygramzcukrzyca.pl/jak-dolaczyc-do-projektu/

Kontakt i informacje o projekcie: www.wygramzcukrzyca.pl

Na ewentualne pytania czekamy pod adresem mailowym:

Powstanie projektu stanowi odpowiedź na istotny problem zdrowotny występujący na terenie województwa dolnośląskiego – cukrzycę. Biorąc pod uwagę podział administracyjny Polski, województwo dolnośląskie to jeden z obszarów o najwyższej zapadalności na tę chorobę. Cukrzyca jest rozpoznawana zbyt późno, a dostęp pacjentów do specjalistów – dietetyków i diabetologów bardzo mocno ograniczony. Jest to o tyle niepokojące w obecnej sytuacji, że zachorowanie na COVID-19 w przypadku diabetyka to zdecydowanie większe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Każdy mieszkaniec województwa dolnośląskiego, subregionu wrocławskiego (powiaty: milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski) i miasta Wrocław, który jest w wieku powyżej 35-64 lat i nie posiada w dotychczasowym wywiadzie rozpoznanej cukrzycy typu 2 może zgłosić się do projektu wypełniając ww. ankietę rekrutacyjną.

Po zakwalifikowaniu do projektu, uczestnicy będą mogli skorzystać z działań edukacyjnych, czyli wziąć udział w spotkaniach dotyczących cukrzycy, jej profilaktyki, a także zasad zdrowego odżywiania się i zapobiegania rozwojowi choroby, działań diagnostycznych, czyli spotkaniach z lekarzem i badaniach w kierunku cukrzycy, wreszcie spotkaniach konsultacyjnych z dietetykiem i diabetologiem.

Projekt „Profilaktyka cukrzycy w subregionie wrocławskim i m. Wrocław” został dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a więc udział w nim jest bezpłatny.

logo cukrzyca.jpeg

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 22-07-2021 13:40 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 22-07-2021 13:41
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry