Przejdź do treści strony
Logo Gminy Zawonia

Diamentowe Gody w Gminie Zawonia

Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych?
ile deszczów, ile śniegów wiszących nad latarniami?
Ile listów, ile rozstań, ciężkich godzin w miastach wielu?
I znów upór, żeby powstać i znów iść, i dojść do celu. (…)”

Konstanty Ildefons Gałczyński

Dzień 22 lipca br. zapisał się w kalendarzu gminnym, jako wyjątkowy, piękny dzień. Już od ponad 60 lat wspólną drogę przemierzają Państwo Zofia i Ryszard Strzeleccy z Gminy Zawonia i właśnie z nimi wspólnie uczciliśmy ten piękny Jubileusz.

Wspólne ponad pół wieku to dowód wzajemnej miłości, szacunku, zrozumienia, prawdziwej przyjaźni oraz potwierdzenie, że to właśnie w rodzinie – podstawowej jednostce społecznej – tkwi siła, determinacja, a dobre małżeństwo może przetrwać wszystko.

Spotkanie rozpoczęło się od części oficjalnej, podczas której gratulacje i serdeczne życzenia Jubilatom złożyły Wójt Gminy Zawonia Agnieszka Wersta wraz z Zastępcą Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Panią Magdaleną Kunicką. Następnie wręczyły one „diamentowej” parze – medale przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, legitymacje, listy gratulacyjne oraz drobny upominek wraz z kwiatami.

Wraz z Jubilatami świętowali także licznie przybyli członkowie rodziny, bo jak wiadomo, Diamentowe Gody to wzruszające wydarzenie nie tylko dla samych Jubilatów, ale także dla ich bliskich. Zebrani na uroczystości, spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku, który był okazją do wspomnień i rozmów o rodzinie, wnukach i  latach spędzonych razem. Zgromadzeni wpisali się także do księgi pamiątkowej oraz wspólnie uwiecznili te piękne chwile na pamiątkowych zdjęciach.

Dostojnym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat spędzonych w zdrowiu, zgodzie i szczęściu, wielu cudownych wspomnień i kolejnych jubileuszy. Wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie razem wszelkich trudności, jakie życie przynosi każdej rodzinie.

 

 

Opublikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data publikacji: 23-07-2021 11:27 Modyfikował(a): Anita Adamczyk-Sowa Data modyfikacji: 23-07-2021 11:38
Urząd Gminy Zawonia
55-106 Zawonia
ul. Trzebnicka 11
tel.: +48713104350
fax: +48713129559
e-mail:

Pn - środa: 7:00 -15:00
Czwartek 7:00 -17:00
Piątek: 7:00 -13:00


Przewiń do góryPrzewiń do góry